RECEPTY

Lahodný jarní pokrm jménem jarní závitek

27.03.2017 REDAKCE
Autor článku

Lahodný jarní pokrm jménem jarní závitek

Jaro nám konečně otevírá svou náruč a těší nás prvními slunečními paprsky, štěbetáním ptáčků i trávou, která se konečně barví do nádherných zelených odstínů. Co bychom z toho všeho však měli s prázdným břichem? Pojď se s námi podívat pod pokličku slavného vietnamského pokrmu, ze kterého se ti budou sbíhat sliny. A nejen to, s vietnamskými jarními závitky objevíš tajemství štíhlosti vietnamských žen.

 Nejjarnější pokrm? Jarní závitky!

Za jarními závitky se vydáme až do Vietnamu. Tento skvělý pokrm jsi už jistě ochutnala, ale napadlo tě někdy, připravit si ho doma? Vietnamské jarní závitky se na rozdíl od čínských závitků nesmaží. Jsou tedy lehké, zdravé a snadno tě připraví na plavkovou sezónu. Plné břicho a útlý pas, ideální kombinace, na kterou nedají vietnamské ženy dopustit.

 Jak na jarní závitky?

Základ jarních závitků je jasný, je jím rýžový papír, který se po namočení do horké vody snadno tvaruje a dají se do něj zabalit tvé oblíbené suroviny. Papír se balí podobně jako obálka, nejdříve se dá spodní část nahoru, postranní pruhy dovnitř a závitek se zaroluje.

 Náplně bez hranic

Teď přichází nejlepší část, do závitku totiž můžeš zabalit vše, na co máš chuť. Závitky se tradičně plní vařeným vepřovým masem, krevetami, ale můžeš je naplnit i grilovaným kuřecím masem. Nedílnou součástí závitků je salát a zelenina, zkusit můžeš ledový salát a mrkev s okurkou nebo exotické avokádo. Nezbytností jsou voňavé bylinky, které dodají jarním závitkům tu pravou chuť. Tradičně se jarní závitky ochucují mátou, bazalkou a čerstvým koriandrem. Závitky se doplňují i o rýžové nudle vermiccelli, které koupíš v každém větším supermarketu.

 Jarní pochutnání

Jarní závitky jednoduše potěší tvé chuťové buňky. Vždy si můžeš jejich náplň přizpůsobit podle své chuti. Vyzkoušej lahodné vegetariánské jarní závitky, nebo masožravé s kuřecím masem, nebo s krevetami. Variantám a kombinacím se meze nekladou. Tuto zdravou dobrotu si můžeš dopřát ke snídani, večeři i obědu.

Jarní závitky, kterým neodoláš

Máme pro tebe tip na náplň jarních závitků, ze které se sbíhají sliny. Budeš potřebovat 8 ks rýžového papíru (zvol ten, který není určen ke smažení), dále 1 balení rýžových nudlí vermiccelli, několik listů salátu (dle tvé chuti)1 syrovou mrkev na malé proužky, 1 měkké avokádo a 16 vařených, vychlazených krevet. Postup je jednoduchý, všechny nakrájené a připravené suroviny zabalíš do rýžového papíru (který na několik vteřin namočíš do horké vody) a můžeš se s chutí pustit do jídla.

 
 

Kopírovat odkaz

Doporučené články

Zimní trio: Nachlazení, rýma, kašel. Jak s nimi zatočit? Zimní trio: Nachlazení, rýma, kašel. Jak s nimi zatočit?
Není štrúdl jako štrúdl Není štrúdl jako štrúdl
Osvěžující okurkový drink Osvěžující okurkový drink
Zmrzlinu? Pojďme si ji připravit! Zmrzlinu? Pojďme si ji připravit!