RECEPTY

Vyrobte si výborné arašídové máslo

06.06.2017 REDAKCE
Autor článku

Vyrobte si výborné arašídové máslo

Asi tě nepřekvapí skutečnost, že jsou právě Spojené státy největším producentem a konzumentem arašídového másla. Průměrný Američan ročně spořádá téměř 3 kila této pochoutky. Jaké je to množství? Představ si Grand Canyon až po okraj zaplněný arašídovým máslem. Ano, přesně s takovým množstvím skvělého oříškového másla se dokáží Američané poprat. I přesto, že Amerika stále zůstává zemí s prvenstvím ve spotřebě arašídového másla i u nás si získalo svou oblibu.

Domácí arašídové máslo

Výroba arašídového másla je mnohém jednoduší, než by se mohlo zdát. Pokud si chceš pochutnat na domácím arašídovém másle, není nic snazšího, než se vrhnout na jeho přípravu. Během pouhých 15 minut bude neodolatelná pochoutka na světě.

Připrav si:

500 gramů arašídů

1 lžíci medu

1 lžíci slunečnicového oleje

Sůl podle chuti

Hurá na výrobu

Teď přichází na řadu tajemství výroby arašídového másla. Stačí dát všechny ingredience do mixéru a trpělivě mixovat do doby, než bude burákové máslo hladké. Pokud chceš podpořit chuť buráků, opeč je před mixováním lehce na pánvi. Trpělivost při mixování přinese nejen růže, ale také chutný výsledek v podobě neodolatelného burákového másla.

Náš tip

Máš ve svém okolí milovníka arašídového másla? Překvap jej touto domácí pochoutkou. Připrav si hezkou sklenici a stužku a dárek je na světě. Tímto dárkem rozhodně milovníky oříškových másel nezklameš.

Sendvič s burákovým máslem po americku

Pokud se chceš přidat k početnému davu amerických gurmánů, rozhodně bys neměla zapomenout vyzkoušet typickou americkou pochoutku. Toust namaž burákovým máslem a marmeládou a máš hotovo. Že ti tato kombinace příliš nesedí? Vyzkoušej ji, třeba si tyto sladko-slané sendviče zamiluješ.

Kopírovat odkaz

Doporučené články

Zimní trio: Nachlazení, rýma, kašel. Jak s nimi zatočit? Zimní trio: Nachlazení, rýma, kašel. Jak s nimi zatočit?
Není štrúdl jako štrúdl Není štrúdl jako štrúdl
Osvěžující okurkový drink Osvěžující okurkový drink
Zmrzlinu? Pojďme si ji připravit! Zmrzlinu? Pojďme si ji připravit!