TRENDY

Nečekané zahraniční vánoční tradice

20.12.2017 REDAKCE
Autor článku

Nečekané zahraniční vánoční tradice

 S českými Vánocemi je spojená celá řada tradic. K těm nejznámějším patří zdobení vánočního stromku, vyhlížení zlatého prasátka, polibek pod jmelím i rozkrojování jablíček. My se však na chvíli podíváme za hranice České republiky a přiblížíme si zajímavé tradice, které jsou typické pro ostatní země.

Pavouci a Vánoce? Ano

 Tak upřímně, spojila by sis pavouka s Vánocemi? My taky ne, v Polsku na to ale mají jiný názor. Pavouk je totiž našimi sousedy považovaný za symbol prosperity a za ducha Vánoc. Pavouci a pavučiny se velice často používaly jako dekorace vánočních stromků. Podle legendy se právě pavučiny staly přikrývkou malého Ježíška a udržovaly ho v teple.

Vánoce na pláži

 Pojďme zavítat do prosluněné Austrálie, ve které se Vánoce slaví přímo na pláži, teploty totiž v prosinci často dosahují až 30 stupňů Celsia. Není proto výjimkou, když na moři spatříš surfaře oblečené do kostýmů Santy Clause. A jak vypadá štědrovečerní menu? Je složené z ovocných a zeleninových mís i studených osvěžujících nápojů.

Třináct vánočních chlapíků

 Přemýšlela jsi někdy nad tím, jak jeden Santa Claus dokáže rozdat všechny dárky za jediný večer? Na Islandu mají takových chlapíků rovnou třináct. A nechybí ani vánoční kočka, která děti sežere, pokud nebyly pracovité. Tak tu bychom vážně potkat nechtěli…

Vánoce v KFC

 Zatímco my si Vánoce spojujeme s klidem a rodinnou pohodou, v Japonsku to vidí jinak a neváhají Štědrý den oslavit ve společnosti proklatě dobrého kuřete z KFC. Tato nepříliš dlouhá tradice se natolik rozšířila, že si Japonci musí objednávat kuře dlouho dopředu.

Vánoce na kolečkových bruslích

 Jak to vypadá o Vánocích ve Venezuele? Lidé na Štědrý den hojně vyrážejí do ulic a skandují: „Ježíš se narodil!“. Nevyrážejí však jen tak po svých, ale na kolečkových bruslích, což je opravdu zajímavá podívaná.

Kopírovat odkaz

Doporučené články

Jak pečovat o svou pleť v zimě? 4 rady + 1 tip Jak pečovat o svou pleť v zimě? 4 rady + 1 tip
Upírají se na ně miliony očí! Nejslavnější hvězdy Instagramu Upírají se na ně miliony očí! Nejslavnější hvězdy Instagramu
Připrav se na lov s módními trendy pro rok 2018 Připrav se na lov s módními trendy pro rok 2018
Jak zahnat zimní únavu? Jak zahnat zimní únavu?


x