TRENDY

Nečekané zahraniční vánoční tradice

20.12.2017 REDAKCE
Autor článku

Nečekané zahraniční vánoční tradice

 S českými Vánocemi je spojená celá řada tradic. K těm nejznámějším patří zdobení vánočního stromku, vyhlížení zlatého prasátka, polibek pod jmelím i rozkrojování jablíček. My se však na chvíli podíváme za hranice České republiky a přiblížíme si zajímavé tradice, které jsou typické pro ostatní země.

Pavouci a Vánoce? Ano

 Tak upřímně, spojila by sis pavouka s Vánocemi? My taky ne, v Polsku na to ale mají jiný názor. Pavouk je totiž našimi sousedy považovaný za symbol prosperity a za ducha Vánoc. Pavouci a pavučiny se velice často používaly jako dekorace vánočních stromků. Podle legendy se právě pavučiny staly přikrývkou malého Ježíška a udržovaly ho v teple.

Vánoce na pláži

 Pojďme zavítat do prosluněné Austrálie, ve které se Vánoce slaví přímo na pláži, teploty totiž v prosinci často dosahují až 30 stupňů Celsia. Není proto výjimkou, když na moři spatříš surfaře oblečené do kostýmů Santy Clause. A jak vypadá štědrovečerní menu? Je složené z ovocných a zeleninových mís i studených osvěžujících nápojů.

Třináct vánočních chlapíků

 Přemýšlela jsi někdy nad tím, jak jeden Santa Claus dokáže rozdat všechny dárky za jediný večer? Na Islandu mají takových chlapíků rovnou třináct. A nechybí ani vánoční kočka, která děti sežere, pokud nebyly pracovité. Tak tu bychom vážně potkat nechtěli…

Vánoce v KFC

 Zatímco my si Vánoce spojujeme s klidem a rodinnou pohodou, v Japonsku to vidí jinak a neváhají Štědrý den oslavit ve společnosti proklatě dobrého kuřete z KFC. Tato nepříliš dlouhá tradice se natolik rozšířila, že si Japonci musí objednávat kuře dlouho dopředu.

Vánoce na kolečkových bruslích

 Jak to vypadá o Vánocích ve Venezuele? Lidé na Štědrý den hojně vyrážejí do ulic a skandují: „Ježíš se narodil!“. Nevyrážejí však jen tak po svých, ale na kolečkových bruslích, což je opravdu zajímavá podívaná.

Kopírovat odkaz

Doporučené články

Co poletí na podzim? Co poletí na podzim?
Jak být trendy a neutratit tisíce? Radí módní blogerka Lenka alias The Stylemon Jak být trendy a neutratit tisíce? Radí módní blogerka Lenka alias The Stylemon
Oblékni si Afriku! Oblékni si Afriku!
Dámské trenýrky (nejen) na spaní! Dámské trenýrky (nejen) na spaní!