SVĚT VUCH

I ty máš svátek! Využij dopravu zdarma

08.03.2018 REDAKCE
Autor článku

I ty máš svátek! Využij dopravu zdarma

MDŽ. Tři písmenka, která na nás vždy začátkem března útočí a v mnohých z nás probouzí rozporuplné pocity. Co se ti vybaví ve spojení s MDŽ? Že by slova na K? I přesto, že je Mezinárodní den žen slavený 8. března, spojený s komunismem a karafiáty, tento svátek se narodil mnohem dříve a jeho vnik souvisí s ušlechtilejší myšlenkou. Začal se slavit už v roce 1907 a souvisel s bojem za ženská práva. A ty rozhodně právo na nový úlovek značky VUCH máš!

Cesta do minulosti

Už je to více než 100 let kdy se americké švadleny rozhodly stávkovat a daly tím najevo svou nespokojenost s postavením nejen práci, ale i ve společnosti. V roce 1975 byl dokonce Mezinárodní den žen uznán jako svátek ve všech zemích a je důkazem rovnoprávnosti, spravedlnosti, míru a rozvoje.

Nasměruj muže na stránky VUCH

Mohlo by se zdát, že je u nás tento svátek zcela zapomenutý, opak je pravdou. Řada mužů stále nezapomíná důležitým ženám ve svém okolí popřát a obdarovat je nějakým dárkem. O tom, jaký dárek to bude, můžeš zčásti rozhodnout i ty sama, stačí nenápadně upozornit na to, co by ti udělalo velkou radost.

Oslav MDŽ po svém

Neznáme jediný důvod, proč si nechat ujít příležitost k oslavě a obdarovat se sama. Proto bys ani ty neměla na MDŽ zanevřít ani ve chvíli, kdy muži ve tvém okolí MDŽ neslaví. S blížícím se jarem můžeš navíc propojit oslavu Mezinárodního dne žen s doplněním tvého šatníku o nový kousek, se kterým oslavíš první prosluněné jarní dny.

Nezapomeň na dopravu zdarma

Zcela souhlasíme s tím, že by si ženy zasloužily oslavu na svou počest několikrát do roka. Proto si v rámci oslav MDŽ můžeš vybrat jakýkoliv nezaměnitelný kousek VUCH a  počítat s dopravou zdarma. Už ti něco padlo do oka?

Kopírovat odkaz

Doporučené články

Další ročník VuchLady startuje právě TEĎ! Další ročník VuchLady startuje právě TEĎ!
Charitativní kalendář VUCH  pro Kliniku dětské hematologie a onkologie UK 2LF a FN Motol Charitativní kalendář VUCH pro Kliniku dětské hematologie a onkologie UK 2LF a FN Motol
Vuchlook č.2, na scénu! Vuchlook č.2, na scénu!
Pomoc zvířátkům ze záchranné stanice a ekoncentra Pasíčka Pomoc zvířátkům ze záchranné stanice a ekoncentra Pasíčka