INSPIRACE

Jak správně nosit hodinky?

03.01.2020 REDAKCE
Autor článku

Hodinky nejsou jen praktickým ukazatelem času, díky kterému nemusíš z kabelky pořád vytahovat mobil. Hodinky jsou módním doplňkem, který podtrhne tvůj styl. Víš ale, jak je správně nosit?

Na jaké ruce nosit hodinky?

I když se určitě setkáš s hodinkami na levé i pravé ruce, většina lidí si řemínek hodinek zapíná právě na levačku. Není to jen společenský zvyk, tato tradice má praktický důvod. Populaci tvoří asi 90 % praváků a těm se zkrátka pravou rukou nasazují hodinky na tu levou snadněji. I proto se hodinky vyrábí s korunkou, pomocí které nastavuješ čas, nejčastěji na pravé straně. Každý pravák si tak snadněji změní čas na hodinkách, i když je má na ruce.

Nevěříš? Pokud jsi pravačka, schválně si vyzkoušej změnit čas na hodinkách na pravé ruce.

Kolečko u trojky nebylo vždy

Ještě v minulém století se často vyráběly hodinky s korunkou u číslice devět. Během války si ale vojáci oblíbili hodinky právě na levé ruce a korunka u trojky se stala praktičtější. Nosit hodinky na levé ruce ale není žádné pravidlo, které nemůžeš porušit. Pokud je ti nošení na pravé pohodlnější, při nastavování času si jednoduše hodinky sundej a pak je znovu nasaď na pravačku.

Ať řemínek hodinek netlačí a neklouže

I délka řemínku hodinek udělá hodně. Vyber si takový, který bez problému zapneš na zápěstí. Ruka musí být v pohodlí a řemínek by měl mít rezervu. Podle toho, jak moc řemínek utáhneš, ovlivníš i vzdálenost hodinek od zápěstí. Hlavní je sice pohodlí, ale zkus se řídit pravidlem, že ženy by měly mít hodinky co nejdál od zápěstí a muži naopak co nejblíže.

Padnoucí hodinky musí sedět i k oblečení

Našla jsi hodinky, které ti perfektně sednou? Nezapomeň, že jejich styl by měl ladit i se zbytkem tvého oblečení a především s akcí, kam vyrážíš. Veselé barevné hodinky s puntíky ti možná zlepší náladu, nejsou ale tím pravým na společenskou událost jako je ples nebo firemní párty v gala.

A co hodinky ciferníkem dolů?

Některým lidem vyhovuje, když ciferník hodinek směřuje k tělu. Možná je to pro ně pohodlnější, možná se chtějí odlišit, možná tak chtějí hodinky ochránit před nárazem. Rozhodně na tom ale není nic špatného.

Kopírovat odkaz

Doporučené články

Vuch na ples: Vuška, co tě nenechá sedět v koutě Vuch na ples: Vuška, co tě nenechá sedět v koutě
Dej si pauzu a vydej se s Vuškou za zimní pohádkou Dej si pauzu a vydej se s Vuškou za zimní pohádkou
Představení Vuch sneakers s Barušminky Představení Vuch sneakers s Barušminky
Díky našemu vánočnímu rádci uděláš dojem i na Ježíška Díky našemu vánočnímu rádci uděláš dojem i na Ježíška


x
Zvolte svoji zemi