INSPIRACE

Jak správně nosit hodinky?

03.01.2020 REDAKCE
Autor článku

Hodinky nejsou jen praktickým ukazatelem času, díky kterému nemusíš z kabelky pořád vytahovat mobil. Hodinky jsou módním doplňkem, který podtrhne tvůj styl. Víš ale, jak je správně nosit?

Na jaké ruce nosit hodinky?

I když se určitě setkáš s hodinkami na levé i pravé ruce, většina lidí si řemínek hodinek zapíná právě na levačku. Není to jen společenský zvyk, tato tradice má praktický důvod. Populaci tvoří asi 90 % praváků a těm se zkrátka pravou rukou nasazují hodinky na tu levou snadněji. I proto se hodinky vyrábí s korunkou, pomocí které nastavuješ čas, nejčastěji na pravé straně. Každý pravák si tak snadněji změní čas na hodinkách, i když je má na ruce.

Nevěříš? Pokud jsi pravačka, schválně si vyzkoušej změnit čas na hodinkách na pravé ruce.

Kolečko u trojky nebylo vždy

Ještě v minulém století se často vyráběly hodinky s korunkou u číslice devět. Během války si ale vojáci oblíbili hodinky právě na levé ruce a korunka u trojky se stala praktičtější. Nosit hodinky na levé ruce ale není žádné pravidlo, které nemůžeš porušit. Pokud je ti nošení na pravé pohodlnější, při nastavování času si jednoduše hodinky sundej a pak je znovu nasaď na pravačku.

Ať řemínek hodinek netlačí a neklouže

I délka řemínku hodinek udělá hodně. Vyber si takový, který bez problému zapneš na zápěstí. Ruka musí být v pohodlí a řemínek by měl mít rezervu. Podle toho, jak moc řemínek utáhneš, ovlivníš i vzdálenost hodinek od zápěstí. Hlavní je sice pohodlí, ale zkus se řídit pravidlem, že ženy by měly mít hodinky co nejdál od zápěstí a muži naopak co nejblíže.

Padnoucí hodinky musí sedět i k oblečení

Našla jsi hodinky, které ti perfektně sednou? Nezapomeň, že jejich styl by měl ladit i se zbytkem tvého oblečení a především s akcí, kam vyrážíš. Veselé barevné hodinky s puntíky ti možná zlepší náladu, nejsou ale tím pravým na společenskou událost jako je ples nebo firemní párty v gala.

A co hodinky ciferníkem dolů?

Některým lidem vyhovuje, když ciferník hodinek směřuje k tělu. Možná je to pro ně pohodlnější, možná se chtějí odlišit, možná tak chtějí hodinky ochránit před nárazem. Rozhodně na tom ale není nic špatného.

Kopírovat odkaz

Doporučené články

VUCH radí: Jak si vybrat příruční zavazadlo do letadla VUCH radí: Jak si vybrat příruční zavazadlo do letadla
DEN MAMEK: Nezapomeň na svou superženu DEN MAMEK: Nezapomeň na svou superženu
Focení novinek v centru Prahy s Vuchlady Barčou Kropáčkovou Focení novinek v centru Prahy s Vuchlady Barčou Kropáčkovou
Čas popřát ženám: Tipy na dárky k MDŽ Čas popřát ženám: Tipy na dárky k MDŽ


Zvolte svoji zemi