INSPIRACE

Kožená peněženka není jen tak. Víš, jak o ni pečovat a případně ji vyčistit od menších či větších nehod?

16.12.2022 KATEŘINA SOMMEROVÁ
Autor článku

Odhodlala ses zainvestovat do pořádné kožené peněženky, která ti vydrží léta letoucí a bude ti dělat věrnou společnici při všech tvých platbách? Tomu fandíme! Ale víš, jak o koženou peněženku správně pečovat a jak ji ochránit v případě znečištění? Připravili jsme si pro tebe několik rychlých a jednoduchých tipů, které ty i tvá kožená peněženka určitě oceníte.

Jak poznat kvalitní koženou peněženku?

Jsi teprve ve fázi výběru nebo si nejsi jistá, jak poznat, že máš koženou peněženku namísto koženky? V první řadě, když kupuješ kůži, výrobce se s tím vždycky rád pochlubí. Takže nemusíš ani tak pátrat, sám ti to řekne. Ale i okem a na dotek poznáš rozdíl. Pravá kůže je příjemná, tvé prsty po ní budou jen klouzat a užívat si ten hladký povrch. Umělá kůže je také hladká, ale není už tolik příjemná. Větší rozdíl poznáš okem, kdy v pravé kůži jsou póry a vrásky. Ty můžeš najít i v dobře udělané umělé kůži, tam ale budou rozvrstvené pravidelně, na rozdíl od té pravé kůže, kde je jejich rozmístění nahodilé. Nejzábavnější je test vodou a ohněm. K ohňovému testu tě nabádat nebudeme, ale zkrátka a dobře, cítila bys to. Ten vodní je méně destruktivní. Prostě pokapeš materiál vodou. Pravá kůže trochu vody vsákne, kdežto po umělé kůži všechna voda steče, jako po plastu. 

Jak se starat o koženou peněženku a jak správně postupovat při jejím čištění?

Jak pravidelně pečovat o koženou peněženku, to je oč tu běží

Je nám jasné, že investice do pravé kůže může být o něco větší, ale pokud o svou koženou peněženku budeš dobře pečovat, bude ti věrně sloužit několik let. Jak se tedy o koženou peněženku starat? Čisti ji pravidelně, ne jen, když je špinavá. Na kůži se prodává několik přípravků, které naneseš na bavlněný hadřík, a tím svou koženou krásku můžeš pravidelně čistit, zabráníš tím ucpáním pórů, které se pak zanesou a čistění by bylo mnohem náročnější. Krémíčkuješ svůj obličej? Krémíčkuj i svou peněženku. Kůže jako kůže. Proto se neboj natřít svou koženou peněženku kvalitním krémem na kůži, který jí zajistí pružnost a díky tomu tvá peněženka nepopraská a snadno se tak rozleští i drobné škrábance třeba od klíčů. A poslední rada: impregnace není sprosté slovo. Neboj se tedy svou koženou peněženku naimpregnovat, ochráníš ji tak před vnějšími vlivy, které by ji mohly poškodit.

Čím vyčistit koženou peněženku, aby byla pořád jako nová?

Nevíš si rady, čím vyčistit koženou peněženku?

I když krémíčkuješ, impregnuješ, může se stát nehoda a ty svou krásku zašpiníš. Nevíš, jak vyčistit svou krásnou koženou peněženku? Je to jednodušší, než by se mohlo zdát. Na menší nečistoty stačí vlažná voda a bavlněný hadřík. Stala se větší nehoda a tvá peněženka to schytala od oleje nebo barvy? Pak není čas ztrácet čas a čím dříve zasáhneš, tím větší šanci má tvá peněženka na přežití. Sáhni po přípravku, který obsahuje lanolín nebo včelí vosk. Po každém čistění ale dej své peněžence trochu lásky a opět se vrať k bodu o péči. Věř, že ti poděkuje a bude ti za to věrně sloužit.

Kopírovat odkaz

Doporučené články

VUCH radí: Jak si vybrat příruční zavazadlo do letadla VUCH radí: Jak si vybrat příruční zavazadlo do letadla
DEN MAMEK: Nezapomeň na svou superženu DEN MAMEK: Nezapomeň na svou superženu
Focení novinek v centru Prahy s Vuchlady Barčou Kropáčkovou Focení novinek v centru Prahy s Vuchlady Barčou Kropáčkovou
Čas popřát ženám: Tipy na dárky k MDŽ Čas popřát ženám: Tipy na dárky k MDŽ


Zvolte svoji zemi