SVĚT VUCH

Vuch limited – okaté panenky od Dušany Rapošové na planetě Vuch

08.11.2023 REDAKCE
Autor článku

Když nás česká grafička a malířka Dušana Rapošová oslovila s tím, že by ráda některé naše produkty ozdobila svými ikonickými Dušinkami, neváhali jsme. Její styl je velmi charakteristický. Ráda balancuje na hraně mezi sněním, dětskou naivitou a čistou fantazií. Dušana namalovala tři víly. Každá má svou planetu a my jsme jim věnovali prostor na oblíbených Vuškách. Najdeš je na kabelce, batůžku i peněžence, ať si vybere opravdu každý. 

Proč Vušinky? 

Dušana svým malovaným vílám říká Dušinky. Jsou to roztomilá stvoření, která vynikají velkými kukadly a zasněným pohledem. Když se na nás obrátila, že by tři z nich ráda poslala na planetu Vuch, byli jsme nadšení. A tak vznikly Vušinky. 

Seznam se s limitovanou trojicí 

Každá Vušinka je unikát a má svou vlastní planetu na některé z našich ikonických Vušek. Ebenové vlasy, modrozelená kukadla a noční obloha plná hvězd. Tak vypadá první Vušinka Valérie. Druhou v řadě je ohnivá Lili. Je to akční Vušinka a něco jako Malý princ v sukni. A nakonec Aira, která je svěží vánek naší limitky. Bydlí na modré planetě, je to vodní živel a její stříbrná hříva připomíná lehkost jako na obláčku. 

Tvorba, která balancuje na hraně mezi sněním a dětskou naivitou 

Dušana Rapošová je talentovaná umělkyně s nohama na zemi a hlavou v oblacích. Svůj umělecký život zasvětila malbám okatých Dušinek, které připomínají víly s rozličnými barevnými motivy krajiny, květin, zvířat nebo oblohy. Její hravé obrazy jsou plné naděje, odpuštění a pochopení. Své okaté panenky nejprve maluje na plátno. Jedna jí trvá klidně i týden. Zažívá při tom veškeré emoce a podle toho se také odvíjí to, jaký výraz tváře bude Dušinka mít.  

Ulov si svůj originál 

Tak si to pojďme shrnout. Máme 3 designy Vušinek, které jsme natiskli na batoh, kabelku a peněženku. Vytipovali jsme je tak, aby byly dobrým domovem pro každou z nich. Celkem je to sedm produktů a zdá se, že je všeho dost. Nekochej se ale moc dlouho, protože počet kusů jednotlivých produktů je omezený. Kabelek a batohů máme od každého návrhu po 120 a peněženky hlásí limitovaný počet 100 kusů u každé. 

Vážíme si tohoto propojení, díky kterému mohla vzniknout nová limited kolekce s názvem Vušinky, která na sobě nese malby uznávané české umělkyně. Originální obrazy, které daly vzniknout Vušinkám, tak hrdě zdobí zdi naší firemní zasedačky. Měj svou Vušinku vždy u sebe i Ty. 

Kopírovat odkaz

Doporučené články

Lucka Borhyová novou Vuch ambasadorkou Lucka Borhyová novou Vuch ambasadorkou
Charitativní kabelka na podporu projektu Tělo s příběhem Charitativní kabelka na podporu projektu Tělo s příběhem
Giving Tuesday: Vybrali jsme 30 000 Kč pro Fandi mámám Giving Tuesday: Vybrali jsme 30 000 Kč pro Fandi mámám
Jak se fotí Vánoce ve Vuch aneb Vuchladies u stromečku Jak se fotí Vánoce ve Vuch aneb Vuchladies u stromečku


Zvolte svoji zemi