Doprava
Doprava
Vuch VUCH KIDS Magazín Prodejna |    +420 604 474 451 (PO-PÁ 08:00-16:00)

MATERIÁLY A ÚDRŽBA

Těší nás, že sis vybrala právě naše produkty a doufáme, že Ti budou dobře a dlouho sloužit. V dalším textu najdeš návod ke správnému ošetřování výrobků a obecné informace o použitých materiálech.

 

MATERIÁLY

Syntetická kůže

Materiál je pevný, odolný a na pohled k nerozeznání od pravé kůže. V porovnání s ní je syntetická kůže mnohem více prodyšná. Doporučujeme nevystavovat přímému slunečnímu záření, hrozí vyšisování barev. K čištění používejte vlažnou vodu, savý nebarvící hadřík a speciální prostředky určené na eko kůži.

 

PU Polyuretan

Polyuretan je syntetické vlákno, které je nenáročné na údržbu. K čištění používejte vlažnou vodu nebo vlažný roztok s neutrální mýdlovou pěnou.

 

PE Polyethylen

Materiál je velice odolný vůči vlhkosti a poničení. I přesto doporučujeme čistit pouze vlažnou vodou nebo vlažným roztokem s neutrální mýdlovou pěnou a nepoužívat čistící prostředky s alkoholem. 

 

PVC Polyvinylchlorid

Vyznačuje se odolností vůči stárnutí. Nevyžaduje žádnou zvláštní péči, ale nedoporučujeme k čistění používat přípravky s alkoholem. Stačí vlažná voda nebo roztok s neutrální mýdlovou pěnou.

 

PO Polyester

Velmi snadná údržba vlažnou vodou nebo mýdlovou pěnou. Rychlé sušení. 

 

PC Polycarbonate

Vyznačuje se odolností vůči stárnutí. Nevyžaduje žádnou zvláštní péči, k čištění stačí vlažná voda nebo roztok s neutrální mýdlovou pěnou.

 

Plast

Pro čištění nepoužívejte žádná rozpouštědla. Používejte pouze vodu, saponáty k tomu určené. Vyvarujte se mechanického čistění povrchu a použití čistících prostředků s abrasivními částicemi, mohlo by dojít k poškrábání! 

 

Silikon

O silikonové produkty je třeba se starat průběžně. Na čištění stačí vlhčené ubrousky nebo vlažná voda.

 

Vláknitá kůže

Vyznačuje se nepravidelnostmi jako jizvy, odchylky v tloušťce nebo pigmentové skvrny. Výroba spočívá tom, že se přírodní useň rozloží na malé kousky či vláknité částice a pak se opět spojí pomocí pojiva nebo bez něj. Čistěte přípravkem určeným pro pravou kůži.

 

Bavlna

Tkanina je velice pružná a poddajná. Perte naruby v ruce nebo v pračce max na 30°C s podobnými barvami. Nepoužívejte bubnová sušení a prací prostředky s chlorem. Žehlete při nižších teplotách s napařováním a po rubu výrobku.

 

Nylon

Má vysokou odolnost vůči poškození a vlhkosti, vyznačuje se vysokou pevností. Je náchylný na vyblednutí.

 

Felt/plsť

Tento materiál tvoří žmolky, což není vada, ale je to jeho vlastnost. Odstranit je můžete pomocí žmolkovače. Při užívání dávejte pozor na strukturu, vodu a déšť. Při skvrnách doporučujeme suché čištění (použít můžete prací prostředek na vlnu obsahující Lanolin. Prostředek zředíte s vodou, teplou na 30°C dokud se nevytvoří pěna, kterou nanášíte na skvrnu. Postupujte velice opatrně a pokud toto nepomůže, tak se obraťte na odborníka).

 

Plátno

Materiál je lehký, prodyšný a příjemný na omak. Čistěte houbičkou namočenou ve vlažné vodě, vyhýbejte se chemickým čistidlům a příliš horké vodě.

 

Zipy

V případě zadrhávání zipu můžete použít krém, např. indulonu. Krém můžete opatrně nanést po celé délce zipu a na přední a zadní stranu zámku. V případě znečištění zubů použijte na jejich čištění vodu s mýdlem a jemný kartáček. Nikdy nepoužívejte benzín a podobné chemické přípravky.

 

Nerezová ocel

Vyznačuje se odolností vůči korozi. Doporučujeme vyhýbat se styku se slanou vodou, protože narušuje vrstvu výrobku.

 

Slitina zinku

Jde o lesklý kov, který není náročný na údržbu. Ošetřujeme omytím vlažnou vodou nebo čištěíme vlhčeným ubrouskem bez alkoholu. 

 

Měď

Tento kov byste měli čistit pouze teplou vodou, měkkým hadrem s mýdlem.

 

Sklolaminát

Je kompozitní materiál, tvořený skleněnými vlákny (tkaninou) a vytvrzenou umělou pryskyřicí (polymerem). Vyznačuje se velkou pevností, odolností vůči chemikáliím i počasí, nízkou hmotností a dobrými hygienickými vlastnostmi. 

 

Krystaly a přírodní kameny

 • Krystal (Krystaly se vyskytují ve všech tvarech a velikostech. Některé jsou tvořeny broušením kombinací skleněných ploch, hran a hrotů, zatímco jiné jsou zaoblené a ohlazené. Každý tvar má své jedinečné vlastnosti i využití)

 

 • Syntetické perly (Jedná se o uměle vytvořenou perlu, která bývá často vyrobená z drcených mušlí, které jsou zpevněny pryskyřicí. Hlavním znakem syntetických perel je, že mají pravidelný tvar a mají jednotnou celistvou barvu)

 

 • Přírodní kámen (Jedná se o ušlechtilý materiál s nenahraditelnými technickými vlastnostmi. Krása přírodního kamene je především v jeho jedinečnosti. Upoutávají nás jiskřivou hrou barev, čistotou, průhledností, leskem nebo třpytem)

Druhy přírodních kamenů

 • Jadeit: Hledáš novou lásku, potřebuješ více peněz nebo máš před sebou důležité rozhodnutí. Tak právě pro tyhle příležitosti je náramek z jedeitu pro tebe jako stvořený.
 • Onyx: Potřebuješ sílu, chceš ochránit před vším negativním? Tak právě pro tebe je onyx jako stvořený. Navíc tento kámen dokáže uchovat všechny vzpomínky, které s ním prořžiješ. 
 • Jaspis: Jsi ve stresu? Potřebuješ cítit pomoc a oporu. Tak právě pro tebe je Jaspis jako stvořený.
 • Růženín: Potřebuješ uvolnit negativní emoce. Chceš otevřít svoje srdce přátelům, rodině nebo nové lásce. Tak právě pro tuto příležitost se k tobě hodí právě tento náramek. 
 • Magnezit: Nemáš se ráda, potřebuješ načerpat novou energii. Máš s někým nějaký konflikt? Jestli ano tak právě magnezit je ten kámen, který ti pomůže v těžkých chvílích a vrátí ti zpět energii. 
 • Lávový kámen: Potřebuješ ochránit jak před fyzickými tak psychickými vlivy okolí? Jestli ano tak právě tento kámen ti k tomu napomůže.
 • Achát: Hledáš odvahu, lásku nebo sílu? Pro tuto příležitost je ideální volbou achát, který ti dodá odvahu a sílu do dalších etap tvého života. 
 • Ametyst: Jsi ve stresu, máš nějaké zdravotní problémy, potřebuješ se cítit opět vyrovnaná? Tak právě pro tebe je tento kámen jako stvořený. 
 • Amazonit: Chceš mít prosperitu a hojnost. Jestli ano tak tento kámen bude tím pravým společníkem na tvojí cestě. 

 

ČIŠTĚNÍ A ÚDRŽBA

Při používání našich produktů věnuj pozornost grafickým symbolům na etiketě nebo visačce každého výrobku, které značí základní podmínky údržby produktu. Tyto visačky se symboly údržby nikdy z výrobku neodstraňuj.

 

Nebělit Žehlit max při teplotě 110°  Prát na 30°C
Nesušit v bubnové sušičce Žehlit max při teplotě 150° Prát na 40°C
Sušit v bubnové sušičce běžným způsobem při libovolné teplotě Nečistit chemicky    
Nežehlit Neprat, opatrně zacházet v mokrém stavu    

 

OBECNÁ USTANOVENÍ

Pro dlouhodobé užívání produktů je nutné přiměřené a šetrné zacházení a jejich vhodná údržba. To je důležitým předpokladem pro zachování příslušné záruky. Proto se řiď našimi doporučenými pravidly:

 

 • Chraňte před ohněm.
 • Chraňte před vodou a deštěm.
 • Chraňte před prašným prostředím.
 • Chraňte před chemickými vlivy.
 • Chraňte před mechanickým poškozením a dbejte na šetrné zacházení.
 

Peněženky

Nevystavujte peněženky přímému slunci.

Do peněženky nedávejte více věrnostních karet, než pro kolik je určena.

Peněženku nepřetěžujte nadměrným množstvím mincí.

Neperte v pračce a nedávejte do sušičky.

 

Kabelky

Kabelku nezatěžujte více než 3 kg.

Nevystavujte kabelky přímému slunci..

Neperte v pračce a nedávejte do sušičky.

 

Hodinky

Hodinky chraňte před neodbornými zásahy, pádem, nárazem, otřesy, náhlými změnami teplot, chemickými vlivy, prašným prostředím, magnetickým polem apod.

Voděodolnost je 3ATM (hodinkám nevadí déšť, ale nejsou vhodné na potápění).

Více informací naleznete v příručce Pokyny pro uživatele, která je součástí balení hodinek.

Nedávejte dětem do 5 let. 

 

Pásky k hodinkám

Nevystavujte přímému slunci.

Neperte v pračce a nedávejte do sušičky.

Nedávejte dětem do 5 let. 

 

Šperky

Chraňte před slanou vodou, sundávejte je na koupání.

Chraňte před dětmi, mohly by drobné části vdechnout.

Chraňte před chemickými látkami (a to například i lakem na vlasy).

 

Spodní prádlo

Perte maximálně na 30 °C s podobnými barvami a naruby.

Neperte v přípravcích s chlorem.

Nedávejte do sušičky.

Žehlete naruby.

 

Ponožky

Perte maximálně na 30 °C s podobnými barvami a naruby.

Neperte v přípravcích s chlorem.

Nedávejte do sušičky.

Žehlete naruby.

 

Sluneční brýle

Sluneční brýle mají UV filtr 400 a kvalitní polarizační skla.

Odkládejte je do ochranného sáčku a dbejte opatrnosti vůči poškrábání sklíček.

Čistěte suchým hadříkem.

 

Zrcátko

Chraňte před vlhkostí a vodou.

Čistěte jemným látkovým materiálem.

Dbejte opatrnosti vůči poškrábání.

 

POM-POM & Ozdoby

Vyvarujte se kontaktu s vodou.

Neperte v pračce a nedávejte do sušičky.

Nedávejte dětem do 5 let. 

 

Parfém

Parfémovaná voda pro ženy, 100 ml.

Pozor na zasažení očí.

Při projevu alergické reakce, přestaňte parfém používat.

 

Deštník

Návod k obsluze:

1. Vyjměte deštník z ochranného obalu.

2. Mechanicky otevřete deštník a zaaretujte v otevřené poloze.

3. Mechanicky zavřete deštník a zajistěte ve složené poloze. 

 

Lahev na pití

Použitý materiál: 

100% AKRYLONITRIL-STYRENOVÝ KOPOLYMER 

Údržba:

Pro čištění nepoužívejte žádná rozpouštědla. Používejte pouze vodu, saponáty k tomu určené. Vyvarujte se mechanického čistění povrchu a použití čistících prostředků s abrasivními částicemi, mohlo by dojít k poškrábání!