Výprodej
Výprodej

Materiály a údržba

PÉČE O VUŠKY

Přečti si, jak se správně starat o svoje Vušky.
Symboly údržby

Při používání a péči o naše produkty přihlédni ke grafickým symbolům údržby na etiketě nebo visačce jednotlivého výrobku. Napoví Ti, jak se máš o Vušky starat. Visačky nikdy z výrobku neodstraňuj.

Obecné doporučení na ochranu všech Vušek, oblečení, šperků a doplňků

S výrobkem zacházej šetrně.

Chraň před ohněm.

Chraň před vodou a deštěm.

Chraň před prašným prostředím.

Chraň před chemickými vlivy.

Chraň před mechanickým poškozením.

Kabelky

Kabelku zbytečně nepřetěžuj.

Nevystavuj kabelku přímému zdroji tepla a slunci.

Při čištění a ošetřování se řiď symboly údržby na etiketě.

Neper kabelku v pračce a nedávej ji do sušičky.

Batohy

Batoh zbytečně nepřetěžuj.

Nevystavuj batoh přímému zdroji tepla a slunci.

Při čištění a ošetřování se řiď symboly údržby na etiketě.

Neper batoh v pračce a nedávej ho do sušičky.

Peněženky

Do peněženky nedávej více karet, než pro kolik je určena.

Peněženku nepřetěžuj nadměrným množstvím mincí.

Nevystavuj peněženku přímému zdroji tepla a slunci.

Při čištění a ošetřování se řiď symboly údržby na etiketě.

Neper peněženku v pračce a nedávej ji do sušičky.

Šperky

Zabraň v kontaktu šperků s ostrými předměty, aby nedošlo k jejich poškrábání.

O šperky pečuj s ohledem na použitý materiál.

Většinu šperků vyčistíš vlažnou vodou se šetrným saponátem.

Na leštění si vezmi jemný hadřík z mikrovlákna.

Brýle

Zabraň kontaktu sklíček a nožiček brýlí s ostrými předměty, aby nedošlo k poškrábání.

Sklíčka omyj vodou se saponátem, opláchni a vylešti hadříkem z mikrovlákna.

Při čištění nožiček brýlí se řiď návodem na údržbu použitého materiálu.

Oblečení

Per do maxima stupňů uvedených na etiketě s podobnými barvami a naruby.

Neper v přípravcích s chlorem a jinými bělidly.

Nedávej do sušičky a nesuš na přímém slunci, aby barvy nevybledly.

Žehli při doporučené teplotě na etiketě a naruby.

Obuv

Při čištění a ošetřování bot se řiď symboly údržby na etiketě.

Obuv nikdy neper v pračce a nedávej ji do sušičky.

Podrážku snadno vyčistíš houbičkou s mýdlovou vodou nebo tekutým pískem.

Svršek obuvi čisti podle typu materiálu a návodu na jeho údržbu.

MATERIÁLY

Je fajn vědět, z jakého materiálu je vytvořena Tvoje Vuška.
Bavlna

Bavlna patří v módním průmyslu mezi nejběžnější přírodní vlákna. Tkaniny a pleteniny ze 100% bavlny jsou prodyšné, pevné a příjemné na nošení. Bavlněné oblečení můžeš bez obav prát v pračce při teplotě uvedené na etiketě a nechat přirozeně uschnout. Bavlnu žehli na doporučenou teplotu po rubní straně výrobku.

Elastan

Elastan je extra pružné polyuretanové vlákno. Dokáže se natáhnout na několikanásobek své délky a zase se vrátit do původní velikosti. Oblečení s příměsí elastanu dobře drží tvar, méně se mačká, nevytahá se a díky pružnosti je pohodlné na nošení. Nejčastěji se s ním setkáš ve směsi s bavlnou u triček a spodního prádla. Při údržbě oblečení s elastanem se drž pokynů uvedených na etiketě výrobku.

Bambusové vlákno

Bambusové vlákno je čistě přírodní materiál se spoustou benefitů. Oblečení z bambusu je komfortní, prodyšné, má antibakteriální vlastnosti a nedráždí. Takže je vhodné i pro lidi s citlivou pokožkou a alergiky. V zimě Tě zahřeje, v létě příjemně chladí. Odvádí vlhkost od pokožky, takže Tě udrží v suchu, i když se trochu víc zapotíš. Prostě ideální materiál pro každodenní nošení. Bambusové oblečení můžeš prát v pračce na 30 °C.

Polyester (PES)

Tkanina z polyesteru je lehká, nemačkavá, nepohlcuje moc vlhkosti a rychle schne. Běžně se používá jako podšívkový a vnitřní materiál našich kabelek, peněženek i batohů. Na jeho čištění Ti bude stačit houbicka a vlažná voda s příměsí jemného saponátu. Vyčištěnou Vušku rozevři a nech ji přirozeně uschnout.

Polyester Oxford

Oxford je lehká a zároveň pevná i odolná tkanina z polyesteru opatřená prodyšným polyuretanovým zátěrem. Díky němu odpuzuje vodu i nečistoty, odráží UV záření, odolává oděru, snadno se čistí a rychle schne. Na vyčištění Ti bude stačit měkká houbička a vlažná voda se saponátem. Dá se i chemicky čistit.

Polyuretan (PU)

Polyuretan je veganskou alternativou k pravé kůži. Na pohled a na dotek rozdíl téměř nepoznáš. Vyniká svou pevností, nepraská, velmi dobře odolává oděru, slunečním paprskům a vlhkosti. Polyuretan stačí omýt vlažnou vodou s kapkou šetrného saponátu a otřít do sucha. Při čištění se vyhni organickým rozpouštědlům a benzínu, které by mohly tvou oblíbenou Vušku poničit.

Neopren

Neopren je extra lehký polymerovaný kaučuk. Je pružný, má termoizolační vlastnosti a nepropustí vodu. Vušky z neoprenu nikdy neper v pračce a nepoužívej žádné prací prostředky. Neopren stačí vymáchat ve vlažné vodě a nechat ho z obou stran přirozeně vyschnout.

Vláknitá kůže

Při výrobě vláknité kůže se odpady přírodní usně rozloží na vláknité částice, menší kousky nebo prach a poté se pomocí pojiva znovu spojí. Takhle recyklovaná useň je na vzhled i omak jako přírodní kůže. I péče o ni je stejná. Na běžné čištění si vezmi jemnou houbičku a vodu. Na ošetření a ochranu vláknité kůže používej kvalitní impregnaci. Při péči se vyhni agresivním čistícím přípravkům a kožené Vušky nesuš na topení.

ECO - Recyklovaný Polyuretan

Recyklovaný polyuretan je Eco-Friendly materiál, který vzniká recyklací použitých odpadů, odpadů z jiné výroby a z nevyužitých výrobků. V jeho složení je recyklovaný polyester a polyuretan, čisté polymery, dřevo a calcium carbonate. Kabelky, peněženky i batohy z recyklu snadno vyčistíš vodou s přídavkem saponátu. Po opláchnutí zbytků saponátu čistou vodou vytři Vušku hadříkem dosucha.

Mikrovlákno

Polyesterové mikrovlákno patří mezi nejjemnější syntetická vlákna. Svou jemností se nejvíc přibližuje hedvábí. Často se kombinuje s dalšími textilními materiály, například s usní ve vláknité kůži. Mikrovlákno je odolné proti působení vody, nemění svou strukturu, neroztahuje se a nesráží. Je proto i snadné na údržbu. Na jeho čištění stačí vzít jemnou houbičku a vlažnou vodu se saponátem.

Korek

V módním průmyslu se korek používá jako alternativa pravé kůže. Jeho neopakovatelná struktura dělá z každého doplňku naprostý originál. Korek je lehký a přitom pevný, odpuzuje vodu i nečistoty a odolává UV záření. Vušku s přírodním korkem snadno vyčistíš vodou a šetrným saponátem.

Felt/plsť

Plstěný filc je jemný a zároveň pevný a odolný materiál, který vzniká vzájemným propletením polyesterových vláken. Na svém povrchu může přirozeně vytvářet žmolky, které jednoduše odstraníš žmolkovačem. Plstěné doplňky se dají prát v ruce s použitím šetrného saponátu. Při praní ale můžou částečně ztratit svou tuhost a pevnost.

Polyamid

Textilie z polyamidu vynikají svou vysokou pevností za sucha a odolností vůči oděru. Snadno se udržují a po vyprání rychle schnou. Často se s ním setkáš u plavek a dalšího sportovního oblečení. Oblečení a doplňky z polyamidu per maximálně při 40 °C. Nikdy nepoužívej aviváž, prádlo neždímej na sílu, nesuš na přímém slunci, v sušičce, ani na topení.

Akryl

Akrylová pletenina je měkká, lehká a nekousavá alternativa přírodní vlny. Oproti vlně je nenáročná na údržbu. Dobře drží tvar, při praní se nesráží, nesmlsnou si na ní moli a méně žmolkuje. Doplňky a oblečení z akrylu můžeš prát v pračce na 30 °C. Nepoužívej aviváž, pleteninu neždímej a nech ji jen volně uschnout.

Polyvinylchlorid (PVC)

PVC patří mezi nejrozšířenější plasty vůbec. Dá se z něj vyrobit zdařilá imitace kůže. Používá se na kabelky, batohy i peněženky. Doplňky z polyvinylchloridu jednoduše umyješ vlhkým hadříkem. Můžeš použít i saponát nebo čistý technický líh. Po čištění povrch omyj čistou vodou a osuš.

Recyklát z Vušek

Utahaným kabelkám, batůžkům i peněženkám dáváme další šanci. Obnošené nebo pokažené Vušky míří do drtičky, kde je rozdrobíme na malé kousky. Ty pak přidáváme k polystyrenovým kuličkám jako výplň do našich sedacích vaků. Ve své recyklované podobě tak dělají další radost třeba dětem ve školkách.

Polystyrenové kuličky

Polystyrenové kuličky používáme společně s recyklátem Vušek jako náplň našich sedacích vaků. Kuličky jsou lehké, hypoalergenní, mají velký objem, který užíváním po čase sedesá. Kuličky do vaků můžeš průběžně doplňovat.

Guma

Guma se vyrábí z přírodního nebo i syntetického kaučuku. Ve Vuch ji používáme na podrážky bot. Je totiž lehká, pružná a voděodolná. Snadno ji vyčistíš houbičkou s pastou z jedlé sody a vody nebo tekutým pískem Cif cream.

Plast

Plasty obecně jsou syntetické polymery, které mají téměř neomezené možnosti využití. Jsou často dostupnější alternativou přírodních materiálů. Nahradí například dřevo, textilní vlákna nebo kaučuk. Jsou lehké, přitom pevné a odolné. Plastové části doplňků jednoduše umyješ vlhkým hadříkem. Můžeš použít i saponát nebo čistý technický líh.

Kov

Kov se v různých variantách slitin používá při výrobě drobných komponentů a obrouček brýlí. Obecně platí, že je vhodné zabránit kontaktu s ostrými předměty, aby nedošlo k poškrábání povrchu. Kovové části můžeš čistit teplou mýdlovou vodou a doleštit hadříkem z mikrovlákna.

Dřevo

Dřevo je krásný přírodní materiál. Díky jeho neopakovatelné struktuře je každý kousek šperku naprostý originál. Na čištění dřevěných šperků a doplňků Ti stačí vlažná voda se saponátem. Můžeš použít i jemnou houbičku nebo mikrovlákno. Nepoužívej žádná chemická rozpouštědla a dřevo nenechávej dlouho ve vodě. Na ochranu dřeva se dá použít olej nebo speciální vosk.

Zebra Wood

Zebrawood je tvrdé a odolné exotické dřevo z Afriky. Má specifickou strukturu probarvenou světlými a tmavými proužky. Svým vzhledem tak připomíná zebru. Doplňky ze zebrawood očisti vlhkým hadříkem a osuš. Nenechávej je dlouho namočené ve vodě. Povrch můžeš ošetřit přírodním olejem nebo speciálním voskem.

Skateboard wood

Skateboard wood je recyklát použitého skateboardu z javorového dřeva. Šperky a doplňky ze dřeva se dají snadno umýt pod tekoucí vodou. Použít můžeš šetrný saponát a jemnou houbičku, aby se povrch nepoškrábal. Na čištění nepoužívej žádná rozpouštědla. Dřevo nenechávej dlouho ve vlhku, aby nepopraskalo a neztmavlo.

Bambusové dřevo

Bambusové dřevo je nenasákavé, nevadí mu ani delší pobyt ve vlhkém prostředí. Je proto skvělým materiálem na obroučky slunečních brýlí. Ty pak nemusíš sundávat z očí ani při plavání. Doplňky z bambusového dřeva se dají snadno umýt pod tekoucí vodou, použít můžeš i šetrný saponát a jemnou houbičku. Na čištění nepoužívej žádná rozpouštědla.

Nerezová ocel

Nerezová ocel patří mezi oblíbené materiály pro výrobu šperků, hodinek a bižuterních komponentů. Jedná se o slitinu několika kovů, kdy se během výrobního procesu přidávají do železa specifické slitiny jako nikl a chrom. Díky tomu je ocel je pevná, lesklá, vysoce odolná vůči korozi a poškrábání. Na čištění šperků a komponentů z nerezu si vezmi k ruce jemný hadřík a mýdlovou vodu. Po umytí nerezovou ocel osuš a vylešti hadříkem z mikrovlákna.

Zipy

Na čištění zipových zoubků a zámečků si vezmi vodu s mýdlem a jemný kartáček. Nikdy nepoužívej benzín a chemická rozpouštědla. Když se zip zadrhává, promaž ho po celé jeho délce krémem nebo rostlinným glycerinem.

Kubická zirkonie

Kubická zirkonie se používá u šperků jako syntetická náhrada diamantu. Má podobný lom světla i lesk. Na první pohled nepoznáš rozdíl. Zirkonie se dá vyrobit v rozmanitých barvách. Krystal kubické zirkonie vyčistit jednoduše teplou mýdlovou vodou a vyleštíš hadříkem z mikrovlákna.

Stříbro 925/1000

Puncovní značkou 925/1000 se značí slitina 92,5% ryzího stříbra a 7,5% příměsi, nejčastěji mědi. Všechny stříbrné šperky Vuch jsou v téhle ryzosti. Samotné stříbro je měkkým kovem a díky příměsi dalších kovů jsou šperky pevnější a odolnější. Stříbrné šperky udržuj v suchu, ve vlhkém prostředí jsou náchylné k oxidaci. Na čištění si vezmi měkký hadřík či speciální roztok na čištění stříbra.

Slitina zinku

Slitina zinku se používá na bižuterní komponenty a ciferníky hodinek. K čištění Ti postačí vlažná voda nebo vlhčený ubrousek bez rozpouštědel a alkoholu. Kov vyleštíš snadno hadříkem z mikrovlákna.

Minerální korálky

Přírodní minerální kameny a polodrahokamy jsou krásné svou jedinečností. Každý kámen má odlišnou strukturu, barvu i lesk a žádný kousek není stejný. Minerální korálky umývej pod tekoucí vlažnou vodou.

ETHYLENVINYLACETÁT (EVA)

Elastomerní polymer EVA je lehký, pružný a ohebný materiál. Výborně chrání proti nárazům, nepraská, je nepromokavý a odolává UV záření. Při čištění používej měkkou houbičku a jemný čistící prostředek, aby se povrch nepoškrábal. Pouzdra z ethylenvinylacetátu nechávej přirozeně schnout při pokojové teplotě mimo zdroj tepla.

VLASTNOST PRODUKTU

Vlastnosti Ti řeknou něco víc o Tvých zakoupených produktech.
Polarizační sklíčka

Polarizační sklíčka mají speciální filtr, který blokuje odražené světlo a zabraňuje nepříjemným odleskům. Svět přes skla polarizačních slunečních brýlí je krásně ostrý, kontrastní a barevně výraznější. Sklíčka omyj vodou se saponátem, opláchni a vylešti speciálním hadříkem na brýle.

UV Ochrana CAT.3, UV 400

Sluneční brýle Vuch mají garantovaný filtr UV 400, který chrání Tvoje oči proti UV-B i UV-A záření. Zatmavení sklíček CAT.3 propouští 8 až 18 % světla.

Voděodolnost 3 ATM

Hodinkám s voděodolností do 3 ATM nevadí vlhkost a občasné namočení. Třeba při mytí rukou a dešti. Nesmí se ponořit celé. Na čištění hodinek Vuch si vezmi suchý hadřík na leštění z mikrovlákna.

Odpružené FLEXI panty

Speciální nerezové panty slunečních brýlí mají pružný flex. Ten dovolí bezpečné roztažení nožiček do stran a pohodlnější nasazení brýlí.

RFID ochrana

Peněženky s RFID ochranou zabrání vašim bezkontaktním kartám v nechtěných platbách. Tvoje konto i údaje jsou v takové peněžence naprosto v bezpečí.

Ikony u produktů

 

  Eco - Vuška vyrobená z recyklovaných materiálů

  Kůže - Vuška vyrobená z vláknité kůže

  Stříbro - stříbrné šperky s puncovní značkou 925/1000

  Polarizační skla - filtr brýlí, který blokuje odražené světlo

  Filtr blokující modré světlo - chrání oči před zářením obrazovek a monitorů

  Limitka - Vuška z limitované edice

EKOLOGICKÉ BALENÍ

Každou Tvoji objednávku Ti zašleme v krásném papírovém eco balení, aby radost z rozbalování nové Vušky byla ještě násobnější. Na balení používáme recyklované materiály i krabice a barevná hedvábná stužka je vyrobena z eco příze.

CERTIFIKÁTY VUCH

Pro nás není důležité pouze to, jak vyrábíme, ale i jak fungujeme jako značka, a to i s ohledem na naši matičku Zemi. Naše oddanost nekončí pouze u výroby kvalitních módních doplňků. Řešíme také certifikace, které nám pomáhají vytvářet co nejlepší e-shop a Tobě pomáhají v tom, abys ho rozpoznal/a. Našim zákazníkům se snažíme zpříjemnit nakupování a zajistit jim co nejpohodlnější vrácení, výměnu nebo reklamaci zboží.

Udržitelný e-shop

Udržitelný e-shop je ten, který přistupuje k obchodování takovým způsobem, aby minimalizoval negativní dopady na životní prostředí a zároveň podporoval sociální a ekonomickou spravedlnost.

Jdeme ruku v ruce s dobou a zajímají nás otázky udržitelnosti a ochrany naší planety. Každý krok, který podnikneme, je pro nás důležitý, ať už jde o etiku vůči zaměstnancům, zákazníkům, nebo šetrnost k životnímu prostředí.

Ověřeno zákazníky

Ověřeno zákazníky je certifikát Heureka.cz, který je odrazem spokojenosti našich skutečných zákazníků. Zasloužili jsme si ho, protože mnoho z vás vyplnilo dotazník spokojenosti, z kterého je jasné, že nákup u nás je pro vás radost. Certifikát se uděluje ve dvou kategoriích.

My jsme dlouhodobě držiteli Zlatého certifikátu, který má přísnější podmínky než základní Modrý certifikát. Zlatý certifikát Ověřeno zákazníky získá e-shop, který má stovky hodnocení od zákazníků za posledních 180 dní a zároveň minimálně 97 % doporučení za posledních 90 dní. Tvá spokojenost je pro nás prioritou, a to je patrné i ve vyšší úrovni našeho certifikátu.

Certifikát Bezproblémové reklamace Retino

Certifikát Bezproblémové reklamace Retino označuje e-shopy, na kterých můžeš nakupovat bez obav. Jedná se o certifikát kvality péče o zákazníky, který uděluje společnost Retino. Tu můžeš i od nás znát jako nástroj pro pohodlné vrácení a reklamace zboží, takže jsou to opravdoví profesionálové v oboru.

Certifikát Bezproblémové reklamace získá e-shop, který má hodnocení od zákazníků po vyřízení, vrácení nebo reklamaci zboží vyšší než 90 % za poslední 3 měsíce.

Shop Roku

Ocenění, které se bezprostředně pojí s certifikátem Ověřeno zákazníky a nezávislým nákupním rádcem Heureka.cz. Vítězové se vyhlašují právě na základě hodnocení v dotaznících spokojenosti za uplynulý rok. Vuch se umístil na zlaté pozici za roky 2022 i 2021 v kategorii CENA KVALITY: MÓDNÍ DOPLŇKY. 

Produkt Roku

Název soutěže mluví za vše. Jejím cílem je každoročně vybrat nejoblíbenější produkty dle preferencí spotřebitelů v České republice. Hodnotí se podle počtu uživatelů, kteří o produkt projevili zájem v internetových obchodech, podle počtu nákupů v internetových obchodech a celkového hodnocení uživatelů. Pořadatelem soutěže je společnost Heureka Group a.s. provozující nákupního rádce Heureka.cz. 

Vušky zabodovaly už dva roky za sebou v kategorii Peněženky. V roce 2021 to byla vymazlená Violetie Vida a za rok 2022 uspěla puntíkatá Lance.

Za rok 2023 si zaslouženě odnáší ocenění Produkt roku náš bestseller mezi batohy Linton a na žebříčku oblíbenosti vystoupala i peněženka Nightie Nicci.

Deloitte Technology Fast 50

Společnost Deloitte již více než dvě desetiletí oceňuje nejrychleji rostoucí veřejné a soukromé technologické společnosti v regionu. A my v něm mezi českými firmami rok od roku postupujeme k výšinám. V roce 2022 jsme v České republice obsadili 27. místo, o rok později už to bylo 20. místo. Projekt oceňuje podnikatele a firmy, kterých si lidé váží pro jejich odpovědný přístup k podnikání, morální kvality a poctivou práci. 

TOP ODPOVĚDNÁ FIRMA

Unikátní nezávislý rating odpovědného a udržitelného přístupu k podnikání vytvořila aliance Byznys pro společnost. Vyzdvihuje nejzajímavější aktivity na poli udržitelného a odpovědného podnikání: oceňuje malé, střední i velké firmy, které se dlouhodobě a strategicky věnují rozvoji udržitelnosti v podnikání, mají pozitivní přínos pro zaměstnance a společnost, snižují svůj dopad na životní prostředí a přinášejí inovativní řešení.  

Vuch v ratingu zazářil už dvakrát. Naše vaky na sezení (kterým familiárně říkáme Bobíci) ocenila porota v roce 2021 speciální cenou v kategorii TOP ODPOVĚDNÁ FIRMA V ŽIVOTNÍM PROSTŘEDÍ. Do soutěže jsme se přihlásili i rok poté a umístili jsme se mezi malými firmami na 7. místě. Ocenění si velmi vážíme a jen nám dává razítko na to, že jdeme správnou cestou, která nás moc a moc baví.

CZECH MADE

Naše sedací vaky, plněné drtí z opotřebovaných kousků Vušek, získaly v roce 2024 ocenění značkou vysoké kvality CZECH MADE.

Toto ocenění už od roku 1993 podle přísných kritérií uděluje zkušená komise odborníků českým výrobkům a službám. Hlavní myšlenkou je usnadnit Ti orientaci v kvalitních českých produktech. Při udílení se kouká na kvalitu, a jakým způsobem výrobek ovlivňuje naše životní prostředí.

Členství ASCR

Od roku 2023 jsme členem Asociace společenské zodpovědnosti, která je největší iniciativou udržitelnosti a ESG v Česku. Společně s členy naplňuje Cíle udržitelného rozvoje (SDGs) od OSN. Vizí ASCR je, aby se udržitelnost stala přirozenou součástí podnikání i fungování každé organizace v Česku.

CERTIFIKÁTY NAŠICH DODAVATELŮ

S pečlivostí vybíráme naše dodavatele, a proto se můžeš spolehnout, že naše výrobky nesou prestižní celosvětově uznávané certifikace BSCI a SEDEX. Tyto certifikace nejsou pouze razítkem, jsou odměnou pro výrobce, kteří se zavázali k etické udržitelné výrobě, bezpečným pracovním podmínkám a férovým obchodním postupům.
SEDEX

SEDEX je globální organizace, která sdílí etická data dodavatelů. Usnadňuje činnost svých členů v dodavatelském řetězci, je zodpovědná za etické obchodní postupy a procesy a pomáhá kupujícím i dodavatelům lépe řídit výměnu dat sociálních a environmentálních rizik. Zajišťuje, aby pracovní podmínky zaměstnanců ve společnostech splňovaly mezinárodní pracovní normy, stará se o zdraví a bezpečnost a také o environmentální a obchodní etiku.

Amfori BSCI

Amfori BSCI je systém hodnocení pro otevřený a udržitelný obchod. Cílem je zvyšovat prosperitu lidské společnosti, odpovědně využívat přírodní zdroje a globálně podporovat otevřený obchod. BSCI provádí audit na základě hodnot a zásad Kodexu chování amfori BSCI ve 13 oblastech: systém sociálního managementu a kaskádový efekt, zapojení a ochrana pracovníků, svoboda sdružování a kolektivní vyjednávání, zákaz diskriminace, spravedlivé odměňování, přiměřená pracovní doba, ochrana zdraví a bezpečnosti při práci, zákaz dětské práce, zvláštní ochrana mladých pracovníků, zákaz nejistého zaměstnání, zákaz otrocké práce, ochrana životního prostředí, etické obchodní chování.

Abychom naše Vušky mohli nabízet i v Evropském hospodářském prostoru, musí mít také CE Certifikát.

CE Certifikát

CE Certifikát označuje výrobky, které vyhovují právním předpisům Evropské unie, a tak se mohou volně prodávat na evropském trhu. Tato certifikace dokládá, že všechny naše výrobky byly posouzeny před uvedením na trh Evropského hospodářského prostoru a splňuje legislativní požadavky EU – bezpečnostní, zdravotní i environmentální.

Zvolte svoji zemi