INSPIRACE

Dej si pauzu a vydej se s Vuškou za zimní pohádkou

30.12.2023 BARBORA ŠTĚPÁNOVÁ
Autor článku

Jsi odhodlaná na odpočinek od vánočního shonu? My jsme pro. Ať už jde o poklidnou procházku v zasněženém parku nebo o odvážné dobrodružství v lese, měj po boku věrného společníka – oblíbenou Vušku. Postará se o to, abys nic nezapomněla a nemusela aspoň chvíli na nic myslet. 

Chce to klid a Vušku s sebou 

Představ si to – obchody plné lidí, všude samé cinkání a ty stojíš ve frontě, která se táhne dál než vánoční dětský seznam přání. To je předvánoční scéna, kterou všichni známe. Po tom všem si zasloužíš chvilku jenom pro sebe. Vyraz ven, kde uslyšíš jen zvuky přírody a uspokojující křupání sněhu pod nohama. 

Zima s radostí díky Vuch

O výhodách trávení času na čerstvém vzduchu není pochyb – snížení stresu, zlepšení nálady, dokonce i posílení imunitního systému. A svou roli může v takové chvilce pro tebe hrát i naše Vuška. Ber ji jako svůj osobní "zenový balíček". Najdeš v ní vše, co potřebuješ pro zimní únik: teplé rukavice, čepici nebo svačinu pro menší posílení. 

Vušky jako zimní parťáci 

Vybrat si tu správnou společnost na zimní dobrodružství je zásadní věc. Neměla by tě omezovat, být ti nepohodlná, a naopak by tě měla následovat jako vlastní stín. Pro procházku zasněženým lesem nebo na sjezdovku? Batoh Gavroche, který unese termosku s teplým čajem i pláštěnku. S pletenou čepicí Sheron Grey budou super dvojka. Také k nim dokonalé pasuje růžová peněženka Trell, která se bude hodit, když se cestou někde stavíš na svařák a trdelník. 

Pokud chceš být při zimní procházce nebo nečekané chumelenici za módní ikonu, elegantní batoh Lisbonne splní tvoje požadavky. Krásně se kombinuje se zářivým kabátem, aby byla zima ještě radostnější. 

Pokud toho s sebou pro dosažení chvilkové nirvány nepotřebuješ tolik, crossbody je jasná volba. Addict je eco kabelka a do lesa se hodí nejen barevně, ale i díky materiálu, který myslí na naši Zem. Za hvězdu s ní budeš, i když se rozhodneš pro taneční piruety na ledě nebo elegantní oblouky na sjezdovce. Nenechá tě ve štychu a pojme vše potřebné – malou láhev s teplým čajem, pletené rukavice, a samozřejmě balzám na rty, aby byly tvoje rty ochráněny před mrazivým vzduchem. 

Barevná zima s Vuch

Jak se postarat o svou Vušku vzimě 

Teď, když víš, na koho je spoleh při nejrůznějších zimních vyžití, pojďme se podívat, jak se o ni postarat, aby vydržela všechna ta dobrodružství. Zima přináší chlad a vlhko, a tak je důležité dbát na to, aby naše kabelky a batohy byly chráněny. Pokud jde o kožené Vušky, pravidelně je ošetřuj impregnací, která odolá sněhu i mrholení. A pokud se Vuška nechtěně stane sněhulákem, nech ji přirozeně uschnout mimo dosah topení, aby materiál nepopraskal. 

Samozřejmě, čistota je polovina krásy i v zimě. Každá Vuška ocení po návratu z venkovních radovánek trochu péče. Otři ji vlhkým hadříkem, aby se zbavila případných skvrn od soli nebo bláta a vždy ji ukládej na suché místo, kde si může odpočinout a připravit se na další výlet. 

Zimní výlety nejsou jen o sportu a zábavě, ale také o našem wellbeing – tedy osobní pohodě a kvalitě života. Tak na sebe nezapomínej a vyber si k tomu parťačku, která ti bude věrně sekundovat. A když budeš chtít, budeme rádi, když s námi budeš sdílet svoje zimní příhody s Vuškou na sociálních sítích.  

Kopírovat odkaz

Doporučené články

VUCH radí: Jak si vybrat příruční zavazadlo do letadla VUCH radí: Jak si vybrat příruční zavazadlo do letadla
DEN MAMEK: Nezapomeň na svou superženu DEN MAMEK: Nezapomeň na svou superženu
Focení novinek v centru Prahy s Vuchlady Barčou Kropáčkovou Focení novinek v centru Prahy s Vuchlady Barčou Kropáčkovou
Čas popřát ženám: Tipy na dárky k MDŽ Čas popřát ženám: Tipy na dárky k MDŽ


Zvolte svoji zemi