INSPIRACE

Jak si vybrat tu nejlepší peněženku?

23.09.2019 REDAKCE
Autor článku

Už ti ze staré peněženky vypadávají mince a ocenila bys nějakou bez děr? Než si koupíš novou dámskou peněženku, promysli si pár věci. Budeš ji používat denně, nebo si ji vezmeš jen na večírek? Hledáš elegantní nebo ulítlý kousek? Podívej se na svou starou peněženku a ujasni si, co ti na ní vadilo. Klidně si všechny mínusy (ale i plusy) sepiš na papír, kde je uvidíš hezky pohromadě. Těmto nedostatkům se tak u nové peněženky můžeš vyhnout a pořídit si dokonalý kousek!

Na velikost záleží

Prvním a možná i tím nejdůležitějším bodem je velikost peněženky. Od té se totiž všechno odvíjí. Hledáš peněženku, kterou budeš nosit každý den? Takovou, která se vlastně stane tvým deníčkem uchovávajícím staré účtenky nebo lístky na vlak?

Nebo ti stačí opravdu jen malinká peněženka, kam hodíš pár drobných, kreditku a můžeš vyrazit třeba na party? Taková, která perfektně zapadne do malé crossbody kabelky, co nosíš na diskotéku.

Zapínání na zip nebo patentku?

Pro velikost ses už rozhodla? Pak přichází další problém a sice zapínání peněženky. Vybereš si jednu přihrádku na zip, do které schováš bankovky i mince? Nebo dáváš přednost alespoň dvěma pěkně odděleným přihrádkám - jedné na mince na zip a další na bankovky a karty na patentku? 

Mít všechno schované pod jedním zipem může být na jednu stranu nadmíru bezpečné, na tu druhou ale trochu nepraktické. Jen si představ, že hledáš desetikorunu do vozíku v supermarketu. Nestačí jen sáhnout do přihrádky na drobné mince, musíš otevřít celou peněženku a hledat a hledat. Každý způsob zapínání má něco do sebe, a tak záleží právě na tvých preferencích a vkusu.

 

Kolik karet máš, tolikrát jsi ženou

Kde jsou ty doby, kdy peněženka byla jen na peníze. Dnes tam máš mnohem více věcí. Kromě bankovek a mincí s sebou určitě nosíš kreditku, občanku a kartičku pojišťovny.

No a pak jsou tu kartičky, které ti udělají radost v obchodě! Slevové a věrnostní karty do drogerky, lékárny nebo do obchodu s oblečením. A nezapomínej ani na naši VUCH identifikační kartičku při ztrátě peněženky. Kam ale všechny karty dát? Než si pořídíš novou peněženku, zvaž, kolik karet ještě používáš, a které už můžeš bez špatného svědomí vyhodit.

Pokud ses rozhodla pro menší kabelku, do které se ti tvoje hromada slevových kartiček nevleze, a je to zkrátka láska na první pohled, nevěš hlavu! Právě k tomuto účelu tu je malá dámská peněženka na karty, do které všechny slevové kamarádky a klidně i doklady uložíš a máš je hezky pohromadě.

 

Kombinuj a vynikni!

Tady je sice na posledním místě, ale má pořád velmi důležitou roli - design peněženky! Nezapomínej, že dámská peněženka VUCH je módním doplňkem, který o tobě něco vypovídá. Vyber si motiv peněženky podle své povahy. Jsi spíše elegantní? Nebo hravá a pořádně ulítlá? V širokém výběru VUCH peněženek si vybereš takovou, která k tobě sedne nejlépe.

 

Všechny naše peněženky navrhujeme s láskou a citem, a navíc myslíme pár kroků dopředu. A proto můžeš kombinovat peněženky v našimi dámskými kabelkami a ukázat tak všem okolo, že víš, jak vypadá pořádně vyladěný outfit!

Kopírovat odkaz

Doporučené články

VUCH radí: Jak si vybrat příruční zavazadlo do letadla VUCH radí: Jak si vybrat příruční zavazadlo do letadla
DEN MAMEK: Nezapomeň na svou superženu DEN MAMEK: Nezapomeň na svou superženu
Focení novinek v centru Prahy s Vuchlady Barčou Kropáčkovou Focení novinek v centru Prahy s Vuchlady Barčou Kropáčkovou
Čas popřát ženám: Tipy na dárky k MDŽ Čas popřát ženám: Tipy na dárky k MDŽ


Zvolte svoji zemi