INSPIRACE

Jak vybrat cestovní tašku: Vyraz na výlet a vyvětrej svou Vušku

14.10.2022 REDAKCE
Autor článku

Podzim s sebou přináší několik svátečních dní, které jsou perfektní příležitostí na prodloužený víkend v přírodě nebo i výlet do zahraničí. My Ti poradíme, jak vybrat cestovní tašku na krátké i delší výlety. Jaká Vuška bude tím nejlepším parťákem na let letadlem, jakou barvu a materiál zvolit, aby Ti vydržela navěky? To a mnohem víc se o cestovních taškách dozvíš v tomto článku.  

Jak velkou cestovní tašku vybrat? 

Známe to všichni. Naplánuješ si výlet nebo dovolenou, vše je zařízeno a zbývá už jen jediné. Adekvátně si zabalit. A to je právě častým kamenem úrazu. Nechceš si toho zabalit málo, abys ti nic nechybělo při každé události. Na druhou stranu, málokdo z nás vlastní Hermioninu bezednou brašnu, do které by se vešlo úplně vše. Blízko k ní má stylová dámská cestovní taška přes rameno Rimora, která je ideální volbou na delší cesty a prodloužené výlety do přírody.  

Pokud zase vyrážíš na vícedenní business trip a je třeba, abys náležitě reprezentovala, provětrej naší elegantní novinku Manner! Další taškou, kterou ti doporučíme je dámská malá cestovní taška Jessie. A čím je tato taška výjimečná, ptáš se? Můžeš ji jednoduše připnout na kočárek, takže je pro výlety s miminkem jako stvořená. Zároveň si ji zamilují budoucí maminky při balení veškerých nezbytností do porodnice.  

Ve Vuch nabízíme cestovní tašky pro každou příležitost

 Jak na cesty za hranice? 

A co když si chceš tašku vzít do letadla? Není problém! Většinou si můžeš na palubu letadla vzít příruční a carry-on zavazadlo, pokud to máš zaplacené v rámci letenky. Taška je ideální volbou na letiště. Snadno a rychle v ní najdeš to, co zrovna potřebuješ. A to se hodí, když musíš na letišti několikrát po sobě ukazovat pas a palubní vstupenku. Parametry obou zavazadel závisí čistě na specifikacích aerolinky, ale běžně je maximální velikost příručního zavazadla daná tak, aby se ti v pohodě vešlo pod sedadlo před tebou. 

Vsaď na kvalitní materiály 

Materiál je taky důležitým atributem při výběru cestovní tašky. Jedná se totiž o zboží, které chceme mít co možná nejdéle, takže musí být dost bytelná a odolná proti různému poškození.  

Záleží určitě na tom, kam cestuješ. Luxusnější materiály vytáhni spíš do hotelu než na punkový výlet do přírody nebo pod stan. Tam stačí vytáhnout syntetické látky, jako je polyester nebo polyuretan, které se lépe přizpůsobí jakékoliv aktivitě a snáze je očistíš. 

Barvu tašky vol dle tvé osobnosti a tvých oblíbených barev. Nicméně nepsaným pravidlem je, že na pracovní cestu je vhodnější zvolit elegantní kousky jednoduchých neutrálních barev a na sportovních akcích či odpočinkových víkendech se zase můžeš vybláznit vícebarevnými variantami a vzory. Výhodou je, že se ti jen tak nezašpiní, a ještě ti přidají na stylu. 

Jak vybrat cestovní tašku, která splní tvé očekávání?

Balit musíš efektivně 

Tašku už vybranou máš, teď přichází na řadu samotné balení. Jak do tašky poskládat vše, aby se oblečení nezmačkalo? Na začátku určitě vyhodnoť, co opravdu potřebuješ a vyvaruj se tak tomu, aby sis s sebou omylem nezabalil/a dva stejné svetry, nebo něco, co ti po dobu výletu zůstane ležet v kufru. Nejprve zabal na dno tašky vše těžké nebo velké, jako jsou boty, svetry nebo kalhoty. Na to už můžeš skládat trička, košile, spodní prádlo a lehčí oblečení. Pokud s sebou vezeš něco křehkého, tak to zabal třeba do ručníku, nebo mikiny.  

Skvělými pomocníky na balení jsou i cestovní organizéry, které jsou dost skladné a pomohou ti využít místo tašky naplno. Těmi mohou být i boty, do kterých můžeš nacpat menší kusy oblečení, a tak využít volný prostor. Dalším tipem je rolovat oblečení do ruliček. Nejen že se Ti díky tomu vejde do tašky víc věcí, ale ani se ti oblečení nepomačká. A to přece všichni chceme! 

Tak vyraz na výlet a vezmi svou Vušku s sebou. Věř, že tím bude nejlepším parťákem na každé dobrodružství! 

Kopírovat odkaz

Doporučené články

VUCH radí: Jak si vybrat příruční zavazadlo do letadla VUCH radí: Jak si vybrat příruční zavazadlo do letadla
DEN MAMEK: Nezapomeň na svou superženu DEN MAMEK: Nezapomeň na svou superženu
Focení novinek v centru Prahy s Vuchlady Barčou Kropáčkovou Focení novinek v centru Prahy s Vuchlady Barčou Kropáčkovou
Čas popřát ženám: Tipy na dárky k MDŽ Čas popřát ženám: Tipy na dárky k MDŽ


Zvolte svoji zemi