INSPIRACE

MDŽ? Karafiáty jsou fuč, letos se dává Vuch!

08.03.2017 REDAKCE
Autor článku

MDŽ? Karafiáty jsou fuč, letos se dává Vuch!

Mezinárodní den žen, zkráceně MDŽ, se blíží nezadržitelným tempem. Připadá každoročně na 8. března, a tak nám pomalu ťuká na dveře. Věděla jsi, že se historie tohoto svátku neváže s československým socialistickým režimem, ale jedná se o mezinárodně uznávaný den, který souvisí s rokem 1908, městem New York a partou statečných žen, které se rozhodly hájit svá práva?

 Jak to s tím svátkem vlastně bylo?

Abys pochopila, proč na MDŽ nezanevřít, měli bychom se podívat pod jeho pomyslnou pokličku. Začneme tím, že skočíme o více než 100 let zpátky, do roku 1908, kdy se konala stávka švadlen v New Yorku, ženy bojovaly za zvýšení mezd, zkrácení pracovní doby a za volební, politická a hospodářská práva.

 Švadleny v akci

A protože švadleny ozbrojené jehlami a špendlíky není radno podceňovat, začal se na jejich počest slavit známý Mezinárodní den žen...Lekce historie je u konce, ale možná jsme vám nasadili do hlavy brouka ohledně významu dnu, který je u nás spojován s nepopulárním červeným karafiátem.

 Slavit nebo neslavit?

Důvodů, proč slavit MDŽ je hned několik, ale ten hlavní je natolik zásadní, že bys nás měla rozhodně vzít za slovo. Je to další den v roce, kdy můžeme potěšit své babičky, kamarádky, maminky, tety, sestry, sestřenice, nebo třeba švagrové dárkem. Je to den, díky kterému můžeme ženám vykouzlit úsměv na tváři. A to už stojí za to, nemyslíš?

 Karafiáty? Ale huš! Letos leda Vuch

Hned na úvod ti musíme vysvětlit, že proti karafiátům nic nemáme. Tedy skoro nic... Ale upřímně, lepší nežli dárek, který bude odkazovat na minulost, je něco pěkného, originálního, stylového a navíc praktického. Napadá tě něco? Nás ano!

 Od peněženek přes hodinky po parádní šperk

Máme pro tebe takový malý test. Víš, co ženám udělá největší radost? Věci, kterých není nikdy dost. A k těm nepochybně doplňky patří. Záleží už jen na tobě, co ženě, kterou máš ráda vybereš. Hodinky bude mít vždy při ruce i na ruce, peněženku bude využívat k těm nejzábavnějším účelům (hurá na nákupy), šperky rozzáří její osobnost. A  kabelka? Tak k té už ani nic nemůžeme dodávat, kterou ženu by nepotěšila...Neboj, ani na tebe jsem nezapomněli? Co si takhle na MDŽ nadělit dárek sama?

 

 

Kopírovat odkaz

Doporučené články

VUCH radí: Jak si vybrat příruční zavazadlo do letadla VUCH radí: Jak si vybrat příruční zavazadlo do letadla
DEN MAMEK: Nezapomeň na svou superženu DEN MAMEK: Nezapomeň na svou superženu
Focení novinek v centru Prahy s Vuchlady Barčou Kropáčkovou Focení novinek v centru Prahy s Vuchlady Barčou Kropáčkovou
Čas popřát ženám: Tipy na dárky k MDŽ Čas popřát ženám: Tipy na dárky k MDŽ


Zvolte svoji zemi