INSPIRACE

Psaníčko je ta nejmenší kabelka, která dělá největší dojem

24.02.2023 KATEŘINA SOMMEROVÁ
Autor článku

Ať už se chystáš na ples, svatbu, do divadla nebo na předávání Oscarů, je jasné, že se blíží akce, na které budeš jen zářit. Samozřejmostí je vybrat si ty správné šaty, aby nedošlo k faux paux. Ale nepodceň ani výběr doplňků a psaníčka. Mělo by ladit jak barvou a materiálem, tak velikostí. Zkrátka a dobře, výběr psaníčka není radno brát na lehkou váhu. Máme tu pro tebe několik tipů, jak si vybrat tu nejmenší kabelku, která udělá největší dojem.

 Co je to psaníčko a jak ho správně nosit?

Jedná se opravdu jen a pouze o malou kabelku do ruky. Psaníčka jsou velkou výzvou pro každého návrháře. Všichni si lámou hlavu, jak na tak malý prostor vložit tolik elegance, ale i tak zaujmout a při tom nebýt příliš výstřední.

Psaníčko můžeš nosit hned trojím způsobem, záleží na jeho velikosti, a tedy i události, na kterou si své psaníčko vezmeš. Největší klasikou je držet jej v ruce. To platí především u malých psaníček, která si vezmeš na ty nejvíce společenské akce. Druhá možnost je nošení mezi paží a loktem. Poslední, třetí varianta je psaníčko s páskem na ruku. 

Peněženka jako psaníčko na to nejnutnější

Nevíš si rady, jaké psaníčko vybrat pro jakou příležitost? Rádi ti poradíme

Už dávno neplatí, že psaníčko má tvar obálky. Je nepřeberné množství tvarů, barev a materiálů. A dokonce je pro nějaké situace přijatelné, vzít si namísto psaníčka i velkou peněženku, která má funkci mini kabelky. Jak tedy postupovat při výběru? Na ples nebo svatbu doporučujeme volit menší psaníčka, která budeš mít po celou dobu akce v ruce. Na business večeři, kdy na sobě budeš mít košili a pouzdrovou sukni, se nemusíš bát sáhnout po větším psaníčku s výrazným designem nebo nevšedním materiálem. Takové psaníčko si můžeš dát do podpaží a mít volné ruce.

Psaníčko jako doplněk na slavnostní příležitost

Tvar a velikost máš, ale jaká je ta správná barva psaníčka?

Stejně jako u velikosti, barvu svého psaníčka volíš podle příležitosti a podle outfitu, ke kterému ho budeš nosit. Pokud máš tmavé jednobarevné šaty, můžeš sáhnout i po výraznějším psaníčku, třeba i ve stříbrné nebo zlaté barvě. Naopak k výrazným modelům, jako jsou červené nebo zelené šaty je vhodné vybrat psaníčko v neutrální barvě, jako jsou béžová, šedá nebo černá. Stále je ale důležité myslet na to, že jde o doplněk. Nemělo by tak přebíjet a krást pozornost tvému outfitu (a samozřejmě hlavně tobě, protože jsi královnou večera).

Pokud si chceš pořídit psaníčko, které unosíš téměř ke všemu a na všechny události, doporučujeme sáhnout po tom menším, které nebude mít výrazný tvar ani materiál a bude ideálně all black. To je sázka na jistotu, která tě nikdy nezklame a vždycky bude seknout tvému vyladěnému outfitu. Stačí jen mrknout na Vuch a vybrat si psaníčko podle svých představ. 

 

Kopírovat odkaz

Doporučené články

Focení novinek v centru Prahy s Vuchlady Barčou Kropáčkovou Focení novinek v centru Prahy s Vuchlady Barčou Kropáčkovou
Čas popřát ženám: Tipy na dárky k MDŽ Čas popřát ženám: Tipy na dárky k MDŽ
Vuch na ples: Vuška, co tě nenechá sedět v koutě Vuch na ples: Vuška, co tě nenechá sedět v koutě
Dej si pauzu a vydej se s Vuškou za zimní pohádkou Dej si pauzu a vydej se s Vuškou za zimní pohádkou


Zvolte svoji zemi