INSPIRACE

VUCH radí: Jak si vybrat příruční zavazadlo do letadla

17.05.2024 DENISA ČERVOVÁ
Autor článku

Dvakrát měř, jednou řež není u tohoto tématu žádná výjimka. Nikdo z nás nechce platit nemalé pokuty za přesažení limitů příručního zavazadla. Ale jaké vlastně ty limity jsou?

S příručním zavazadlem cestuje pomalu každý z nás. Ať už jde jen o nějakou crossbody kabelku nebo batoh, vždy se vyplatí myslet i na povolené rozměry. Každý dopravce má své určené limity, které cestující nesmí přesáhnout, jinak ho pokuta nemine.

Velké cestovní batohy

I pár cm hraje svoji roli

Nechceš se tahat s kufrem, a proto se rozhodneš vycestovat jen s velkým batohem na zádech? Tady najdeš seznam nejčastěji hledaných společností a jejich rozměrů: 

  • Ryanair – 40 × 25 × 20 cm
  • ČSA / Smart Wings – 55 × 45 × 25 cm
  • Lufthansa – 55 × 40 × 23 cm + osobní taška
  • Air France / KLM – 55 × 35 × 25 cm + osobní taška

Se společností Smart Wings může letět i náš největší batoh Elion, který rozměry bohatě splňuje. Lufthansa i Air France Ti nabídnou místo pro Siriuse. U Ryanair už se musí počítat s menším místem, takže Ti tu může dělat společníka například Noel.

Některé společnosti nabízejí možnost mít nejen příruční zavazadlo, ale i tzv. osobní tašku. Tady se rozměr pohybuje okolo 35 × 20 × 20 cm. Takže ideální volbou je třeba kabelka Fossy Mini.

S batohem (nejen) na zádech

Není nad to, mít vše pod palcem. A to doslova. Takový batoh Livine má na zádech speciální gumu, kterou jen navlečeš na madlo kufru a jedeš. A rozhodně není jediný. Tady se můžeš podívat na všechny batohy, které tuhle vychytávku mají.

Ať už se rozhodneš jakkoli, vždy mysli na to, že méně je někdy více. Batohy nejsou nafukovací, a proto je dobré myslet i na tyto povolené rozměry. Tak přejeme šťastný let!

Kopírovat odkaz

Doporučené články

DEN MAMEK: Nezapomeň na svou superženu DEN MAMEK: Nezapomeň na svou superženu
Focení novinek v centru Prahy s Vuchlady Barčou Kropáčkovou Focení novinek v centru Prahy s Vuchlady Barčou Kropáčkovou
Čas popřát ženám: Tipy na dárky k MDŽ Čas popřát ženám: Tipy na dárky k MDŽ


Zvolte svoji zemi