LIFESTYLE

Jak nosit náramek z minerálů?

05.06.2021 REDAKCE
Autor článku

Minerální kameny byly pro své schopnosti využívány již od pradávna. Indiáni s kameny přivolávali déšť a šamani v pralesích je používali k léčitelským schopnostem. V dnešní době se s minerály můžeme setkat v různých podobách, od surových kamenů až po šperky. A náramky? Tak ty začínají být čím dál větším hitem. Někdo je rád nosí jako šperk a jiní se s kameny spřátelí tak, že bez nich nemohou odejít z domu. Né každý však ví, jakou moc v sobě kameny ukrývají...

Na jaké ruce nosit náramek z minerálů?

Buď se můžete řídit podle intuice, na jaké ruce vám bude náramek příjemnější, a nebo můžete vyzkoušet metodu pomocí pravé a levé hemisféry.

Pokud si dáte náramek na levou ruku, propojíte tím pravou hemisféru, tedy tvořivou, intuitivní a svět plný fantazie. Na pravé ruce se spojíte s levou hemisférou, která tvoří logiku, racionalitu a umět se správně vyjádřit.

Jak správně vybrat náramek z minerálů?

Vybírat můžeme náramek pocitově, který nám zrovna padne do oka, nebo se zaměříme na to, co nás zrovna trápí, ať už po emoční nebo fyzické stránce. Můžeme tak k sobě najít vhodného pomocníka, který nám bude vždy po ruce.

Pojďme se společně podívat na minerály, vhodné například k relaxaci, zmírnění stresu nebo k detoxikaci…

TYRKYS

Astrologie: ryby, vodnář, blíženec, střelec

Jeho krásná modrozelená barva nám připomíná lagunu, klidné moře a průzračně modrou oblohu.V orientě je považován za kámen štěstí a indiáni mají tyrkys jako ochranný amulet před nehodami.

Má uklidňující účinky, pomáhá nám při psychickém vyčerpání (deprese) a je skvělý pomocník při problémech s usínáním. Kolem těla tvoří silové pole a chrání před zlými silami, které se na nás snaží působit. Tyrkys obsahuje měď, proto je využíván při zánětlivých onemocnění.

Pomáhá při žaludečních potíží jako je pálení žáhy. Detoxikuje organismus, který může být dlouhodobě zanešen.

Inspirace: Vuch korále Jiggly

KŘIŠŤÁL

Astrologie: lev, kozoroh, vodnář

Kámen průzračné čisté barvy je tak čistý, že když se do něho podíváme, můžeme sem tam spatřit nepatrnou duhu, až tak je čirý, připomínající bublající horský potůček stékající do údolí.

Křišťál je tajemným kamenem, který má v sobě magické účinky a šamani ho využívají jako ochranný amulet. Indiáni zase křišťál využívají jako dorozumívací prostředek s duchovním světem. Jeho léčebné účinky mají široké spektrum, pomáhá nám čistit naši auru, je zrcadlem naší duše, dokáže nás nabít novou energií, učí nás vidět se takový jací jsme.

Pro své univerzální vlastnosti je vhodný pro všechny bolesti, které nás trápí. Tiší neuralgické problémy, pomáhá při závratích, bolestech hlavy (migrény).

JASPIS

Astrologie: panna, vodnář, ryby

Jaspis můžeme vidět v několika barvách jako je bílá, zelená, hnědá, červená, světle modrá, barvy symbolizují danou čakru. Pokud chceme například posílit čakru sakrální, zvolíme červený jaspis.

Dokáže pomoci v kreativitě, znovu nalézt to, co jsme třeba zapomněli nebo vytěsnili, když jsme byly malé děti. Vypořádá se se strachem, z obav a nejistot, které někdy mohou vést z nejisté budoucnosti. Dodá vám odvahu, sílu a vytrvalost. Odstraňuje bloky, který mohou být příčinou častého stresu. Přinese vám vnitřní klid. Na cestách bude vaším ochranným talismanem.

Bude vaším pomocníkem při zvládání alergií. Pomůže vám aktivovat funkci jater a posílit imunitní systém.

Inspirace: Vuch korále Tisha 

 

ONYX

Astrologie: kozoroh

Černý, lesklý kámen, který nám připomíná noční oblohu, rozsvícenou hvězdami.  Působí tajemně a stojí pod vlivem saturnu. Považuje se za velmi silný magický kámen.

Nositeli pomůže před zlými, negativními vlivy, které se snaží na nás působit. Vede nás k sebekontrole, kterou často ztrácíme při hádkách a stresovém vypětí. Zkuste si ho vzít v podobě šperku na očekávanou zkoušku nebo pracovní jednání, možná budete překvapeni, jak vám bude oporou a pomůže vám „hodit“ se do klidu. Posiluje intuici. Využívá se i při psychickém vyčerpání, nočních můrách a depresi. Podporuje štěstí, zdraví a dobrou mysl.

Může vám pomoci zaostřit zrak a zmírnit poruchy se sluchem - šumění.

Inspirace: Vuch korále Waiz 

RŮŽENÍN

Astrologie: býk, váhy

Růženín je kámen krásně světle růžové barvy, při pohledu na něj se nám srdce rozzáří a zahřeje. Je to nejoblíbenější ženský kámen. V řeckých dobách byl růženín využíván jako talisman pro přivolání lásky.

Svými světlými růžovými tóny v nás probouzí cit i něžnost nejen k ostatním, ale především k sám sobě. Učí nás milovat, ctít se a především nám ukazuje, jak u sebe obnovit sebelásku. Prohlubuje v nás intuici, vášeň pro hudbu a umění. Povede vás ke kreativitě a probudí ve vás tvořivého ducha. Pomáhá oživit fantazii a uměleckou tvorbu. Používá se při meditacích, navozuje klid a relaxaci.

Využívá se při léčení pohlavních orgánů, při bolestech hlavy (migrénách), snížení projevů deprese, detoxikuje orgány, odvádí z těla škodlivé látky a podporuje činnost ledvin.

Inspirace: Vuch korále Cleo 

RODONIT

Astrologie: beran

Rodonit se pyšní jeho barevnou kombinací, většinou je růžový s tmavým nádechem. Můžeme v něm vidět i drobné, tmavé žilky.

Bude nám skvělým pomocníkem a rádcem v učení pozornému naslouchání, tpělivosti a toleranci. Mnohy dostáváme názory od jiných, které se nám úplně nelíbí nebo s nimi nesouhlasíme, naučíme se je více akceptovat. Máme-li konflikty a hádky například s partnerem, rodinou nebo s šéfem, s rodonitem se nám budou lépe řešit. Pomáhá zahojit a zpracovat staré citové rány, které sice můžeme zapomenout, ale časem se může stát, že vyplavou na povrch. Bude naším průvodce v odpuštění, nejen ostatním, ale hlavně pomáhá odpustit sám sobě. Nenechá nás vyprovokovat ke zlobě a nenávisti.

Inspirace: Vuch korále Mesa

NEFRIT

Astrologie: rak

Nefrit najdeme nejčastěji v zelené barvě, v různých tónech od světlé, pistáciové až po tmavě zelenou. Připomíná čerstvou letní trávu, les a mechové kopečky. Už od pohledu vyzařuje energií a chutí do života. Jeho použití bylo již ve starých dobách Egypta, často byl nacházen v archeologických památkách v různých podobách šperků. V Číně byl velmi uctíván a používán při obřadech.

Bude vaším kamarádem na cestě k harmonii, vnitřního klidu a míru. Snižuje nátlak, který může vést k rozbouřeným emocím, někdy až k agresivitě. Při těžkých životních situacích nám může pomoci se nevzdávat a najít zpátky cestu k životnímu elánu. Po pracovní stránce nás naučí jednat s čistým úmyslem a klidem. Pomůže nám k toleranci a chápání nám osobám blízkým a milujícím.

Nefrit ochrání naše ledviny, pročistí močové cesty a odklidí z těla přebytečné škodliviny.

RUTILOVÝ KŘEMEN

Astrologie: váhy, vodnář, štír

Nejčastěji se nám ukáže v šedo-bílých barvách. V přírodě nám může připomínat ranní mlhu, která postupně odchází, rozjasní oblohu a hřejivými paprsky se dotkne země.

Přesně takový křemen je, vlídný a potěšující. Pomocník do nepohody. Při pocitech slabosti a marnosti nás dokáže znovu vzchopit jako fénix z popela. Ukáže nám, jak dělat ústupky. Podpoří nás  v odvaze, dodá nám nadšení pro tvorbu a fantazii. Blokády v těle se pokusí rozpustit a uvolnit, aby energie mohla zase proudit po celém těle. Posílí imunitní systém, ochrání nás před negativními vlivy. Zharmonizuje naši tělo a duši tak, aby aura mohla zase svítit.

Pomůže při jakýchkoliv zdravotních potíží jako je například bolest hlavy a zubů, zažívání.

Inspirace: Párové Vuch korále Sweet love 

Jak se starat o náramky z minerálů?

Minerály se budou starat o naši tělo a duši a budou nás vést na cestě poznáním. Budou naším věrným pomocníkem při řešení různých problémů psychických nebo fyzických. Aby kameny mohly fungovat, tak jak mají, je potřeba se o ně hezky starat, přesně tak, jak se starají oni o nás.

Po zakoupení vašeho nové pomocníka je důležité, aby prošel očistou, stačí opláchnout pod tekoucí vodou. Zkuste ho poprosit, na jaký účel vám má být nápomocen, třeba k najití pravé lásky. Náramek byste měli nosit jen vy, protože je určen přímo pro vás.

Po nějakém čase nošení je třeba ho znovu nabít, každý kámen potřebuje svoji péči, kameny, které jsou tu popsány, potřebují stejnou péči. Stačí je zase opláchnout pod tekoucí vodou a nabít je na sluníčku nebo při měsíčním svitu.

...Ať vás kameny provází na vaší životní cestě a rozzáří nejen vás, ale i váš úsměv na tváři...

 

 

 

 

 

 

 

Kopírovat odkaz

Doporučené články

Předsevzetí pro rok 2023: hýčkej svou peněženku i planetu Předsevzetí pro rok 2023: hýčkej svou peněženku i planetu
Vybarvi jaro díky doplňkům v úchvatných pastelových barvách Vybarvi jaro díky doplňkům v úchvatných pastelových barvách
Jak nosit hodinky a náramky na jedné ruce? Jak nosit hodinky a náramky na jedné ruce?
Víme, co se bude nosit letošní podzim! Víme, co se bude nosit letošní podzim!


Zvolte svoji zemi