LIFESTYLE

6 plus 1 vánoční zajímavost

13.12.2017 REDAKCE
Autor článku

6 plus 1 vánoční zajímavost

 Pro většinu z nás jsou právě Vánoce jedním z nejvýjimečnějších dnů v roce. A jako takové si zaslouží i výjimečnou pozornost. Věděla jsi třeba, že se dříve vánoční stromky visely ze stropu špičkou dolů? Že ne? Připravili jsme si pro tebe další zajímavosti, které jsou spojené s vánočním časem. Tak nasaj všemi doušky vánoční atmosféru, která je všude kolem, a dej se do čtení.

Vánoční stromky

 Téma vánočních stromků jsme už nakousli, je ale tak zajímavé, že se k němu ještě na chvilku vrátíme. Tradice zdobení vánočního stromku pochází z Německa, u nás se první vánoční stromeček rozsvítil až v roce 1812. Jeho hrdým majitelem byl ředitel Stavovského divadla Jan Karel Liebich.

Tradiční vánoční barvy

 Asi tušíš, jaké barvy jsou považované za vánoční, je to červená, zelená a zlatá. Co tyto barvy symbolizují? Červená symbolizuje krev Ježíše Krista, zelená je symbolem života a znovuzrození a zlatá představuje světlo a bohatství.

Zavěšené punčochy

 Tak schválně, jmenuj jeden americký vánoční film, ve kterém se neobjevily vánoční punčochy pověšené u krbu. Že si ani jeden nevybavíš? My taky ne. Tradice věšení vánočních punčoch je odvozená z holandské legendy. Ta vypráví příběh o chudém muži a jeho třech dcerách, kterým nemohl poskytnout žádné věno. Mikuláš chtěl chudou rodinu obdarovat, a tak vylezl na střechu a do komína hodil pytel plný zlata. Mince dopadly do punčoch, které se sušily nad kamny.

Největší dárek na světě

 Za největší dárek na světě se dá s troškou nadsázky považovat Socha svobody, váží neuvěřitelných 225 tun a byla dodána na vánoční den v roce 1886.

Čokoládové figurky

 Že si neumíš vánoční stromek představit bez čokoládových figurek zabalených v alobalu? Možná jsi ale dosud nevěděla, že se nápad vyrábět čokoládové figurky zrodil právě v České republice.

Polibek pod jmelím

 Polibek pod jmelím je jednou z tradic, kterým se i u nás velmi dobře daří. Víš ale, jaké kouzlo se v polibku pod jmelím ukrývá? Už po staletí se věřilo, že má jmelí magickou moc. Keltští druidové například věřili, že jmelí přináší štěstí a má léčivou moc. Štěstí a lásku má jmelí přinést zamilovaným lidem, kteří se pod ním políbí.

Kopírovat odkaz

Doporučené články

Předsevzetí pro rok 2023: hýčkej svou peněženku i planetu Předsevzetí pro rok 2023: hýčkej svou peněženku i planetu
Vybarvi jaro díky doplňkům v úchvatných pastelových barvách Vybarvi jaro díky doplňkům v úchvatných pastelových barvách
Jak nosit hodinky a náramky na jedné ruce? Jak nosit hodinky a náramky na jedné ruce?
Víme, co se bude nosit letošní podzim! Víme, co se bude nosit letošní podzim!


Zvolte svoji zemi