LIFESTYLE

6 plus 1 vánoční zajímavost

13.12.2017 REDAKCE
Autor článku

6 plus 1 vánoční zajímavost

 Pro většinu z nás jsou právě Vánoce jedním z nejvýjimečnějších dnů v roce. A jako takové si zaslouží i výjimečnou pozornost. Věděla jsi třeba, že se dříve vánoční stromky visely ze stropu špičkou dolů? Že ne? Připravili jsme si pro tebe další zajímavosti, které jsou spojené s vánočním časem. Tak nasaj všemi doušky vánoční atmosféru, která je všude kolem, a dej se do čtení.

Vánoční stromky

 Téma vánočních stromků jsme už nakousli, je ale tak zajímavé, že se k němu ještě na chvilku vrátíme. Tradice zdobení vánočního stromku pochází z Německa, u nás se první vánoční stromeček rozsvítil až v roce 1812. Jeho hrdým majitelem byl ředitel Stavovského divadla Jan Karel Liebich.

Tradiční vánoční barvy

 Asi tušíš, jaké barvy jsou považované za vánoční, je to červená, zelená a zlatá. Co tyto barvy symbolizují? Červená symbolizuje krev Ježíše Krista, zelená je symbolem života a znovuzrození a zlatá představuje světlo a bohatství.

Zavěšené punčochy

 Tak schválně, jmenuj jeden americký vánoční film, ve kterém se neobjevily vánoční punčochy pověšené u krbu. Že si ani jeden nevybavíš? My taky ne. Tradice věšení vánočních punčoch je odvozená z holandské legendy. Ta vypráví příběh o chudém muži a jeho třech dcerách, kterým nemohl poskytnout žádné věno. Mikuláš chtěl chudou rodinu obdarovat, a tak vylezl na střechu a do komína hodil pytel plný zlata. Mince dopadly do punčoch, které se sušily nad kamny.

Největší dárek na světě

 Za největší dárek na světě se dá s troškou nadsázky považovat Socha svobody, váží neuvěřitelných 225 tun a byla dodána na vánoční den v roce 1886.

Čokoládové figurky

 Že si neumíš vánoční stromek představit bez čokoládových figurek zabalených v alobalu? Možná jsi ale dosud nevěděla, že se nápad vyrábět čokoládové figurky zrodil právě v České republice.

Polibek pod jmelím

 Polibek pod jmelím je jednou z tradic, kterým se i u nás velmi dobře daří. Víš ale, jaké kouzlo se v polibku pod jmelím ukrývá? Už po staletí se věřilo, že má jmelí magickou moc. Keltští druidové například věřili, že jmelí přináší štěstí a má léčivou moc. Štěstí a lásku má jmelí přinést zamilovaným lidem, kteří se pod ním políbí.

Kopírovat odkaz

Doporučené články

Víme, co se bude nosit letošní podzim! Víme, co se bude nosit letošní podzim!
Jak nosit náramek z minerálů? Jak nosit náramek z minerálů?
Proměň dýni v krásnou dekoraci i skvělé jídlo! Proměň dýni v krásnou dekoraci i skvělé jídlo!
Jak na zdravé opalování? Několik tipů odborníků Jak na zdravé opalování? Několik tipů odborníků