LIFESTYLE

Balíme se na dovolenou :-)

24.08.2017 REDAKCE
Autor článku

Balíme se na dovolenou

Prázdniny už se pomalu, ale bohužel také jistě chýlí ke svému konci. Což však ani zdaleka neznačí konec dovolených, právě naopak. Konec srpna a měsíc září a říjen jsou oblíbenými měsíci pro exotickou dovolenou. Že tě jedna taková také čeká? Pak by sis měla přečíst našeho praktického průvodce, díky kterému se na dovolenou dokážeš sbalit rychle a bez zbytečného stresu.

Limity leteckých společností

Pokud se chystáš letět letadlem, nezapomeň na to, že každá letecká společnost má zavazadla limitována, rozměrem i hmotností. V případě, že bys limit překročila, musela bys na místě doplácet nemalou částku.

Příruční zavazadlo

Většina leteckých společností povoluje příruční zavazadlo, i pro něj však platí určitá pravidla. Příruční zavazadlo se opět řídí limity konkrétní letecké společnosti. V příručním zavazadle nesmíš přepravovat jakékoliv tekutiny v množství větším než 100 ml. Tyto tekutiny musí být zabalené v neprodyšném obalu, který si můžeš zakoupit i na letišti. Vždy si před letem také přečti seznam zakázaných věcí, které nesmíš v příručním zavazadle převážet.

Praktická balení kosmetických pomocníků

Kosmetické společnosti myslí i na cestovatele, proto nabízí také praktická, malá balení důležitých kosmetických produktů jako jsou šampony, tělová mléka nebo laky na vlasy. Malá balení kosmetických produktů ti ušetří spoustu místa v kufru. Obaly můžeš navíc na konci pobytu bez výčitek vyhodit a nahradit je například suvenýry z cest.

Napiš si seznam

Abys předešla stresu při balení a nezapomněla si zabalit něco důležitého, je vždy dobré sepsat si seznam věcí, které budeš postupně odškrtávat. Seznam si pro přehlednost rozděl do následujících kategorií: oblečení, věci na koupání, hygienické pomůcky, jídlo a pití, zábava a volný čas. Speciální kategorií jsou nezbytné věci jako je pas, občanský průkaz, kartička pojištence, řidičák, lékárnička, mobilní telefon a nabíječka a peníze.

Kopírovat odkaz

Doporučené články

Víme, co se bude nosit letošní podzim! Víme, co se bude nosit letošní podzim!
Jak nosit náramek z minerálů? Jak nosit náramek z minerálů?
Proměň dýni v krásnou dekoraci i skvělé jídlo! Proměň dýni v krásnou dekoraci i skvělé jídlo!
Jak na zdravé opalování? Několik tipů odborníků Jak na zdravé opalování? Několik tipů odborníků