LIFESTYLE

Co vše dokáže kokosový olej?

13.06.2017 REDAKCE
Autor článku

Co vše dokáže kokosový olej?

Kokosový olej se v posledních letech stal doslova fenoménem. Zásluhu na tom mají účinky oleje, který svou vůní a možnostmi dostane i tebe. Blahodárné účinky tohoto provoněného oleje byly prokázány více než 1500 vědeckými studiemi. Panenský olej, který je získávaný z jader zralých kokosových ořechů najde své uplatnění nejen u tebe v kuchyni. Pojďme se podívat na možnosti oleje s velkým O.

Zázrak v kuchyni

Asi tě nepřekvapí, že má kokosový olej své zasloužené místo v kuchyni. Díky jeho příjemné, nasládlé chuti s neodolatelnou vůní kokosu proměníš například obyčejné palačinky v gurmánský zážitek. Kokosový olej ti také dopomůže ke krásné postavě do plavek. Přispívá ke snížení tuku na břiše, stačí pár lžiček kokosového oleje a budeš mít pocit sytosti několik hodin. Kokosový olej je výborným zdrojem energie, zrychluje metabolismus a je skvělým řešením při nezvladatelné chuti na sladké.  Tak dobrou chuť!

Elixír pro pleť a pro vlasy

Kokosový olej bez problémů nahradí tělová mléka a osvědčil se také jako výživná maska na vlasy. Kůži zanechává dokonale hydratovanou. Těšit se můžete z provoněné pokožky, která je hladká a bez vrásek. Kokosový olej je bohatý na antioxidanty a přírodní antimikrobiální a antibakteriální složky, takže se jej nemusíš bát použít ani na pleť. Zábal na vlasy z kokosového oleje posiluje vlasové kořínky a proniká do samotného vlasu. Vlasy po zábalu? Krásné, zdravé a lesklé.

Vyplachování úst kokosovým olejem?

Vyplachování úst olejem, neboli mlgání, je osvědčená ájurvédská metoda, která se používá ke zlepšení zdraví ústní dutiny a detoxikaci. Právě kokosový olej je pro tuto metodu ideální. Olej dokáže bezpečně odstranit plak a toxiny bez poškození zubů nebo dásní. Blahodárných efektů na lidský organismus, díky vyplachování úst kokosovým olejem, je hned několik, v čele se zlepšením kožního onemocnění a zmírněním bolestí hlavy. Vyplachování úst má však také vliv na bělení zubů. No řekni sama, nebyla by škoda kokosový olej nevyzkoušet?

 

Kopírovat odkaz

Doporučené články

Víme, co se bude nosit letošní podzim! Víme, co se bude nosit letošní podzim!
Jak nosit náramek z minerálů? Jak nosit náramek z minerálů?
Proměň dýni v krásnou dekoraci i skvělé jídlo! Proměň dýni v krásnou dekoraci i skvělé jídlo!
Jak na zdravé opalování? Několik tipů odborníků Jak na zdravé opalování? Několik tipů odborníků