LIFESTYLE

Co vše dokáže kokosový olej?

13.06.2017 REDAKCE
Autor článku

Co vše dokáže kokosový olej?

Kokosový olej se v posledních letech stal doslova fenoménem. Zásluhu na tom mají účinky oleje, který svou vůní a možnostmi dostane i tebe. Blahodárné účinky tohoto provoněného oleje byly prokázány více než 1500 vědeckými studiemi. Panenský olej, který je získávaný z jader zralých kokosových ořechů najde své uplatnění nejen u tebe v kuchyni. Pojďme se podívat na možnosti oleje s velkým O.

Zázrak v kuchyni

Asi tě nepřekvapí, že má kokosový olej své zasloužené místo v kuchyni. Díky jeho příjemné, nasládlé chuti s neodolatelnou vůní kokosu proměníš například obyčejné palačinky v gurmánský zážitek. Kokosový olej ti také dopomůže ke krásné postavě do plavek. Přispívá ke snížení tuku na břiše, stačí pár lžiček kokosového oleje a budeš mít pocit sytosti několik hodin. Kokosový olej je výborným zdrojem energie, zrychluje metabolismus a je skvělým řešením při nezvladatelné chuti na sladké.  Tak dobrou chuť!

Elixír pro pleť a pro vlasy

Kokosový olej bez problémů nahradí tělová mléka a osvědčil se také jako výživná maska na vlasy. Kůži zanechává dokonale hydratovanou. Těšit se můžete z provoněné pokožky, která je hladká a bez vrásek. Kokosový olej je bohatý na antioxidanty a přírodní antimikrobiální a antibakteriální složky, takže se jej nemusíš bát použít ani na pleť. Zábal na vlasy z kokosového oleje posiluje vlasové kořínky a proniká do samotného vlasu. Vlasy po zábalu? Krásné, zdravé a lesklé.

Vyplachování úst kokosovým olejem?

Vyplachování úst olejem, neboli mlgání, je osvědčená ájurvédská metoda, která se používá ke zlepšení zdraví ústní dutiny a detoxikaci. Právě kokosový olej je pro tuto metodu ideální. Olej dokáže bezpečně odstranit plak a toxiny bez poškození zubů nebo dásní. Blahodárných efektů na lidský organismus, díky vyplachování úst kokosovým olejem, je hned několik, v čele se zlepšením kožního onemocnění a zmírněním bolestí hlavy. Vyplachování úst má však také vliv na bělení zubů. No řekni sama, nebyla by škoda kokosový olej nevyzkoušet?

 

Kopírovat odkaz

Doporučené články

Předsevzetí pro rok 2023: hýčkej svou peněženku i planetu Předsevzetí pro rok 2023: hýčkej svou peněženku i planetu
Vybarvi jaro díky doplňkům v úchvatných pastelových barvách Vybarvi jaro díky doplňkům v úchvatných pastelových barvách
Jak nosit hodinky a náramky na jedné ruce? Jak nosit hodinky a náramky na jedné ruce?
Víme, co se bude nosit letošní podzim! Víme, co se bude nosit letošní podzim!


Zvolte svoji zemi