TRENDY

Cvičení na míru aneb objev kouzlo jógy

07.09.2017 REDAKCE
Autor článku

Cvičení na míru aneb objev kouzlo jógy

Kdo jednou podlehl kouzlu jógy, už se od ní nedokázal odpoutat. Podstatou jógy je rozvíjení nejen fyzické stránky, ale také té mentální a spirituální. Připadá ti jóga příliš pomalá a hledáš spíše dynamičtější cvičení? Jóga přináší celou řadu forem cvičení a je jen na tobě, které dáš přednost. Už jsi slyšela o power józe, nebo o hot józe? Pojď se jim podívat na zoubek a podlehni kouzlu cvičení, jehož kořeny sahají až do roku 500 před naším letopočtem.

Přednosti pravidelného cvičení jógy

Jóga je bezesporu velmi přínosná pro tvoje tělo. Tělo protáhne a také přispívá k jeho větší flexibilitě. Jóga je oblíbená také díky snižování stresu a napomáhá koncentraci a v neposlední řadě působí jako skvělý nástroj pro relaxaci. Pomůže ti také s bolestmi zad a hlavy, s nespavostí a dalším velkým přínosem je její pozitivní vliv na dobrou náladu a radost ze života.

Hatha jóga

Možná že toto spojení slyšíš poprvé, tento druh jógy ti však cizí jistě nebude. Jedná se totiž o nejběžnější typ jógy, se kterým se můžeš setkat. Cvičení, které je vhodné pro všechny věkové kategorie a pro začátečníky, je velmi pomalé, relaxační a klidné.

Hot jóga

V posledních letech se u nás velmi rozmohla hot jóga, která je pro své účinky čím dál tím více oblíbená. A věř, nebo ne, opravdu se u ní, jak už název slibuje, zapotíš. Hot jóga probíhá ve vyhřáté místnosti, nepředstavuj si ale nějakých 25 stupňů, u hot jógy mluvíme o zhruba 40 stupních. Toto cvičení bývá často zaměňováno s takzvanou bikram jógou, která se cvičí při teplotě 42 stupňů a vlhkost vzduchu, která dosahuje zhruba 40 procent.

Power jóga

O tom, že i jóga může být i velmi dynamickým cvičením, tě přesvědčí power jóga. Power jóga je obvykle rychlá a kromě vynikajícího protažení se dočkáš i spálení kalorií. Na rozdíl od jiných druhů cvičení nejsou cviky přesně dány a s každou lekcí může být cvičená sestava jiná.

Kopírovat odkaz

Doporučené články

Co poletí na podzim? Co poletí na podzim?
Jak být trendy a neutratit tisíce? Radí módní blogerka Lenka alias The Stylemon Jak být trendy a neutratit tisíce? Radí módní blogerka Lenka alias The Stylemon
Oblékni si Afriku! Oblékni si Afriku!
Dámské trenýrky (nejen) na spaní! Dámské trenýrky (nejen) na spaní!