LIFESTYLE

Fenomén jménem běhání

31.10.2017 REDAKCE
Autor článku

Fenomén jménem běhání

Kdo neběhá, není Čech…Nebo že by to bylo jinak? Každopádně nám jistě dáš za pravdu, že běhání bylo v kurzu předloni, loni, letos a zcela jistě bude v kurzu i příští rok. Běhání je jednoduše celosvětovým fenoménem a důvodů je samozřejmě celá řada. Není pochyb o tom, že je běhání zdraví prospěšné a že má zásluhu na krásné postavě. Navíc přináší neuvěřitelnou relaxaci. A podzim je skvělým obdobím, kdy si obléci běžecké oblečení, nasadit čepici a běžet tam, kam tě nohy nesou. Hledáš ještě nějaký jiný důvod, proč bys měla začít běhat? Tak čti dál!

Běháním ke zdraví

Běhání patří mezi nejoblíbenější aerobní sporty. Jednou z předností běhání je i skutečnost, že téměř nic nestojí. Samozřejmě kromě základního vybavení v podobě kvalitní běžecké obuvi a běžeckého oblečení. Tento vstupní kapitál se ti ale rychle vrátí díky shozeným kilogramům i povznášejícímu pocitu. Běhání navíc posiluje srdce a zlepšuje funkci plic a krevního oběhu. Co tě jistě potěší je fakt, že je běh jedním z nejúčinnějších způsobů, jak spalovat tuk.

Podzimní chmury? Zahnány!

Nadšení běžci i vědecké studie dokazují, že je běhání výborným prostředkem proti stresu. Lidé, kteří pravidelně běhají, se cítí lépe, mají víc energie a sebevědomí. Z výzkumů také vyplívá, že se až 60 % žen cítí díky běhání atraktivněji.

Na běhání není nikdy pozdě…ani příliš brzy

S běháním můžeš začít opravdu kdykoliv, to dokazuje také nejmladší i nejstarší účastník maratonu. Nejstarší maratonec Fauja Singh, který pochází z Indie, se maratonu účastnil ve věku neuvěřitelných 100 let. Nejmladšímu závodníkovi bylo 5 let.

Sport, který sbližuje

O běhání se dá bezesporu říci, že je sportem, který sbližuje. Říká se, že jsou běžci velmi otevření lidé, které jejich společná vášeň spojuje natolik, že se spolu dokáží bavit jako dlouholetí kamarádi i při prvním setkání.

Kopírovat odkaz

Doporučené články

Předsevzetí pro rok 2023: hýčkej svou peněženku i planetu Předsevzetí pro rok 2023: hýčkej svou peněženku i planetu
Vybarvi jaro díky doplňkům v úchvatných pastelových barvách Vybarvi jaro díky doplňkům v úchvatných pastelových barvách
Jak nosit hodinky a náramky na jedné ruce? Jak nosit hodinky a náramky na jedné ruce?
Víme, co se bude nosit letošní podzim! Víme, co se bude nosit letošní podzim!


Zvolte svoji zemi