LIFESTYLE

Jak být trendy a neutratit tisíce? Radí módní blogerka Lenka alias The Stylemon

18.09.2019 REDAKCE
Autor článku

Oblečení je hra, která je sice naší běžnou každodenní rutinou, ale našemu okolí o nás může prozradit mnoho. Móda se stala drahou zálibou, a tak ze všech těch trendů, které vidíme v obchodech, se nám snadno zakroutí hlava a naše peněženka tiše zapláče. Jsem módní blogerka Lenka alias The Stylemon a prozradím ti pár tipů, jak vypadat stylově a přitom moc neutratit!

Materiál základem všeho

Určitě ti v šatníku visí alespoň jeden kousek, který nenosíš, protože ti jeho materiál nesedl. Vždyť kdo by se cítil příjemně v umělém polyesterovém topu během celého dne? Namísto toho v obchodě sáhni po kvalitní bavlně nebo třeba po denimu, protože to z módy nikde nevyjde.

Co takhle sekáč?

Pokud si ještě nikdy nevkročila do second handu, musíš to napravit! Najdeš tam totiž úžasné kousky za pár korun. Doporučuji s sebou přibalit na cestu dávku trpělivosti a kámošku, se kterou budeš moci své nadšení během „hrabání“ sdílet!

Vhodné doplňky 

Ani obyčejné rifle a bílé tričko nemusí stále vypadat stejně, pokud k němu pokaždé zvolíš jiné doplňky. Právě ony totiž outfit skvěle doplní a dovedou ho k dokonalosti.

Hotovost nebo platební karta?

Odpověď každého z nás se na tuto otázku může lišit. Osobně doporučuji nosit hotovost a kartu používat minimálně. Pokud reálně uvidíš odcházet tvé peníze, ať už to bude koupě second handového svetru nebo nové kabelky, utrácení si uvědomíš mnohem intenzivněji. Řekněme si upřímně, pípnutí karty je velmi nevinné.

Druhá šance pro všechny

Pokud se ti nějaké oblečení přestalo líbit, není nutné ho nahrazovat hned novým. Knoflíky a zip se dají vyměnit, látka obarvit, střih upravit. Není nic, co by ses sama nenaučila. Pokud se na tvém oblíbeném kousku objeví flek nebo díra, není to žádná tragédie. Použij stylovou nášivku a nový model je na světě!

Výprodej? Důvěřuj, prověřuj

Není hezčího pohledu, než když zahlédneš svůj dlouho obdivovaný top s visačkou značící výprodej. Praktiky obchodníků jsou však velmi promyšlené, a proto si dávej velký pozor! Obchodníci mnohokrát před výprodejem částky uměle navýší, takže výsledná cena ve slevě je vlastně klasická cena, ale s nápisem "30% sleva" to zní mnohem lákavěji.

Není trendy jako trendy

V dnešní době nám módní průmysl udává nepřeberné množství módních trendů. Pravdou je to, že módní trendy přicházejí a po sezóně odcházejí a jakmile se přestanou objevovat v našich oblíbených časopisech a magazínech, pravděpodobně se přestanou líbit i tobě! Peníze určitě ušetříš, když sáhneš spíše po nadčasových kouscích.
Kdy z módy vyšla například stará dobrá dámska crossbody kabelka?

Kopírovat odkaz

Doporučené články

Předsevzetí pro rok 2023: hýčkej svou peněženku i planetu Předsevzetí pro rok 2023: hýčkej svou peněženku i planetu
Vybarvi jaro díky doplňkům v úchvatných pastelových barvách Vybarvi jaro díky doplňkům v úchvatných pastelových barvách
Jak nosit hodinky a náramky na jedné ruce? Jak nosit hodinky a náramky na jedné ruce?
Víme, co se bude nosit letošní podzim! Víme, co se bude nosit letošní podzim!


Zvolte svoji zemi