LIFESTYLE

Jak zahnat zimní únavu?

15.01.2018 REDAKCE
Autor článku

Jak zahnat zimní únavu?

Závidíš medvědům jejich zimní spánek a ze všeho nejraději by ses zavrtala do peřin a probudila se až na jaře? Pokud tě zmáhá zimní únava, jistě ti přijdou vhod naše rady, které sice jaro nepřilákají, zato ale pomůžou tvému tělu lépe se vypořádat se zimní únavou. Buď plná energie i v zimě!

Studená voda tě nabudí

Blahodárné účinky studené sprchy jsou nesporné. Střídání teplé a studené vody sprchy lépe než cokoliv jiného nastartuje tvůj organismus a dodá ti učiněný vodopád energie do nového dne. Co začít se studenou sprchou třeba dnes?

Probouzej se s prvními slunečními paprsky

Pokud spíš se zataženými závěsy, měla bys vědět, že podle odborníku je nejlepší vstávat společně s denním světlem. Takže pokud tvůj pokoj připomíná spíš temný brloh, rozzař ho každé ráno ranním sluncem. Sama uvidíš, že budeš vstávat mnohem lépe.

Vsaď na květiny

Říká se, že žena, která je obklopená květinami, kvete. To je nepochybně pravda, pravdou ale zůstává i to, že rostliny skvěle detoxikují a obnovují zatuchlý vzduch v místnosti. Nejen že se s květinami budeš cítit radostnější při pohledu na ně, ale také více svěží a méně unavená.

Voda, voda a zase ta voda

Že už jsi o tom, jak je důležité pít vodu, slyšela nejmíň tisíckrát? Tak my ti to připomeneme ještě jednou. Proč voda souvisí s únavou? Ve chvíli, kdy hydratace poklesne o pouhopouhé dvě procenta, energie se sníží o dvacet procent. Nezapomeň mít proto láhev s vodou vždycky u sebe.

Zazpívej si!

Už jsi slyšela o tom, že zpěv bojuje proti únavě? Že ne? Zazpívej si z plna hrdla a sama zjistíš, že ucítíš nečekaný příval energie. Je to vědecky prokázané!

Kopírovat odkaz

Doporučené články

Předsevzetí pro rok 2023: hýčkej svou peněženku i planetu Předsevzetí pro rok 2023: hýčkej svou peněženku i planetu
Vybarvi jaro díky doplňkům v úchvatných pastelových barvách Vybarvi jaro díky doplňkům v úchvatných pastelových barvách
Jak nosit hodinky a náramky na jedné ruce? Jak nosit hodinky a náramky na jedné ruce?
Víme, co se bude nosit letošní podzim! Víme, co se bude nosit letošní podzim!


Zvolte svoji zemi