LIFESTYLE

Jarní nápady - Stolní bylinkový záhon

04.04.2017 REDAKCE
Autor článku

Jarní nápady - Stolní bylinkový záhon

Slunce svítí, ptáci zpívají a pomalu začíná vytoužená jarní idyla. Stačí se kolem sebe ze široka rozhlédnout a ucítit tu vůni nových stromů, živých rostlin a bylin…

Přemýšlíš, co si letos pořídíš na zahrádku voňavého?

Bylinky by neměly chybět v domácnosti žádné hospodyně. Jsou zdravé, krásné, výtečně dochutí každý pokrm a hlavně neodolatelně voní! Jak si ale zařídit záhonek v panelákovém bytě nebo staré bytovce bez balkonu? Všichni bychom si přáli mít velkou zahradu, která by hrála všemi barvami a tvary. Ne každé z nás je dopřáno bydlet v rodinném domě s vysněnou zahrádkou, ale nevěš hlavu! I pro tebe máme skvělé řešení, jak si dopřát bylinkové potěšení každý den v pohodlí svého bytečku!

 

Ve spíži rozhodně najdeš pár prázdných sklenic od okurek. Oblíbené zavařovačky jsou stále top a dají se s nimi vykouzlit neuvěřitelné věci. Lepenku řádně odstraň a odmoč v jarové vodě. Připrav si tolik sklenic, kolik druhů bylinek si přeješ ve svém domácím záhonku mít. Bazalka, oregano, rozmarýn, tymián, bez nich si nedovedu vaření už vůbec představit. Nepostradatelnými bývají také petrželka s pažitkou a dále kouzelná saturejka, která bude, vynikají ke zdravým luštěninám. Hodit se ti bude rozhodně šalvěj, koriandr a oblíbená máta s uklidňující meduňkou. Myslím, že pro skromný stolní záhonek to pro začátek postačí.

Jak na to?                                                          

Miluješ barevné kamínky? Potěš sebe i rostlinky! Na dno zavařovacích sklenic jich můžeš několik umístit, budou zde splňovat funkci drenážních kamínků. Nebo si můžeš dopřát krátkou procházku a nasbírat si vlastní podle nálady z milovaného místa. Každá sklenice může obsahovat různě barevné drahé kameny, které svým jasem a odstínem dělají z bylinek, díky sluníčku čarovný záhon. Do každé sklenice zvlášť umísti dostatek hliněného substrátu a na vrch nasyp hrstičku semínek a zalij je dostatečně vodou. Sklenice postav v bytě blízko k oknu, aby měly rostlinky dostatek denního světla a zdroj vitaminů. Na závěr je můžeš ozdobit třeba štítkem se jménem konkrétní byliny nebo použít vkusnou mašli oblíbené barvy.

 Díky tomuto vkusnému a praktickému nápadu si můžeš dopřát bylinkový záhon i bez zahrádky. Považ výhody stolního záhonu! Bylinky ti provoní celý byt, máš je stále na blízku a dělají ti radost s každým dalším pohledem…

Kopírovat odkaz

Doporučené články

Předsevzetí pro rok 2023: hýčkej svou peněženku i planetu Předsevzetí pro rok 2023: hýčkej svou peněženku i planetu
Vybarvi jaro díky doplňkům v úchvatných pastelových barvách Vybarvi jaro díky doplňkům v úchvatných pastelových barvách
Jak nosit hodinky a náramky na jedné ruce? Jak nosit hodinky a náramky na jedné ruce?
Víme, co se bude nosit letošní podzim! Víme, co se bude nosit letošní podzim!


Zvolte svoji zemi