LIFESTYLE

Léto? Ano, prosím!

21.06.2017 REDAKCE
Autor článku

Léto? Ano, prosím!

Léto je pro většinu z nás nejkrásnějším obdobím roku. Slunce, prázdniny i čas strávený u vody je božskou hudbou, na jejíž notu se velmi rádi naladíme. Léto nabízí nespočetné množství lákavých aktivit a možností. My ti společně s prvními letními slunečními paprsky přinášíme několik zajímavostí, které jsou s létem neodmyslitelně spjaty. Víš, kdy se poprvé začaly nosit dvoudílné plavky a jaký měsíc je mezinárodním měsícem zmrzliny? Že ne? Pojďme těmto malým záhadám přijít na kloub.

První dvoudílné plavky

I přesto, že se vynález prvních dvojdílných plavek někdy přičítá postavě univerzálního génia Járy Cimrmana, abychom došli k prvním dvoudílným plavkám, musíme zavítat hlouběji do historie. První zmínka o dvoudílných ženských oděvech, podobných dnešním bikinám, pochází již z antického Řecka z období okolo roku 1400 př. n.l. Sice ne nejstarší ale rozhodně nejdražší bikiny světa, poseté diamanty, stojí v přepočtu zhruba 750 000 000 korun. Kolik plánuješ investovat do plavek ty? A už máš vybrané brýle, které jsou nedílným doplňkem plavek?

Národní měsíc zmrzliny

Pokud jsi milovnicí zmrzliny, měla bys oslavit její den, vlastně hned 31 dní. Červenec je totiž měsícem zmrzliny. Nebaví tě klasické vanilkové, čokoládové a ovocné příchutě? Možná tě upoutá maková zmrzlina, zmrzlina s příchutí sýru, nebo česneková zmrzlina, která tě zároveň spolehlivě uchrání proti upírům. Ale ano, i takové příchutě jsou ve světě k dostání.

Je ti zima? Zajeď se ohřát

Ne všechny dny jsou naplněné teplem a doprovázeny nebezpečně rychle stoupající hladinou rtuti v teploměru. Pokud si říkáš, že bys uvítala teplejší dny, vydej se do nejteplejšího místa na zemi do Údolí smrti v USA. Rekordní teploty tu atakuji 57 stupňů Celsia. V České republice jsme se zatím dočkali nejvyšší naměřené teploty 40,4 stupňů Celsia. A to už je taky pořádné teplo. Pokud jsi naopak vyznavačkou nižších teplot. Doporučujeme ti k návštěvě Antarktidu, která je s teplotou mínus 93,2 stupňů Celsia nejchladnějším místem světa.

 

Kopírovat odkaz

Doporučené články

Předsevzetí pro rok 2023: hýčkej svou peněženku i planetu Předsevzetí pro rok 2023: hýčkej svou peněženku i planetu
Vybarvi jaro díky doplňkům v úchvatných pastelových barvách Vybarvi jaro díky doplňkům v úchvatných pastelových barvách
Jak nosit hodinky a náramky na jedné ruce? Jak nosit hodinky a náramky na jedné ruce?
Víme, co se bude nosit letošní podzim! Víme, co se bude nosit letošní podzim!


Zvolte svoji zemi