LIFESTYLE

Nedělejte si vrásky, oslavte raději den lásky!

14.02.2017 REDAKCE
Autor článku

Nedělejte si vrásky, oslavte raději den lásky!

Den svatého Valentýna, svátek, o kterém se nedočtete v učebnicích, ale rozhodně o něm uslyšíte. Začátkem února se obchody zahalují do romantického hávu v červených a růžových barvách a náznaku dne oslavy zamilovaných se nevyhnete, ani kdybyste se o to sebevíce pokoušeli. Na druhou stranu proč se svátku, jehož historie má kořeny už v 1. století našeho letopočtu, vyhýbat. Jak se říká, láska hory přenáší, ale aby měla dostatečnou sílu, musí se na ni pracovat a právě Valentýn je ideální příležitostí, tak ji využijte na sto procent.

 Krátké valentýnské opakování

Mnoho lidi Valentýn neslaví, protože je stále zafixovaný jako americký svátek. Je to ale pravda? A podle koho je vlastně tento svátek pojmenován? Abychom mohli pochopit historii svátku zamilovaných, musíme se vrátit o celých 20 století zpátky. Za tradicí, která dokáže zamilovaným vykouzlit úsměv na tváři, stojí kněz Valentýn, který tajně oddával zamilované páry. Muži měli za vlády vládce Říma Claudia II. totiž zakázáno, aby se ženili, císař se obával, že by nešli do boje. Valentýn vzdoroval, zamilované oddával, ale byl zatčen a popraven, právě 14. února. A na jeho počest se svátek slaví.

Miluji tě, I love you, Ich liebe dich, Je t'aime...

Možná namítnete, že máme na vyjádření vzájemné lásky 365 dní v roce. To je nepochybně pravda, ale často na to zapomínáme. A co je lepší než malý budíček v podobě nepřehlédnutelnéh svátku, kterého je všude plno? Pokud neholdujete plyšovým medvídkům a polštářkům ve tvaru srdce, vytvořte si vlastní valentýnskou tradici. Jistě znáte přísloví, že láska prochází žaludkem, pokud vás ani večeře při svíčkách neláká, vsaďte na děsivý horror, který vás přinutí přivinout se těsně ke své milované polovičce.

Dárky na tělo

Kdo by rád nepřijímal dárky. Ať už to přiznáme otevřeně nebo ne, asi každého z nás potěší, když čas od času dostane nějaký dárek. A ty na tělo jsou bezesporu nejlepší. Představte si, jak se na ruce vaší drahé polovičky budou nádherně vyjímat například stylové  hodinky. Hodinky mají navíc velkou výhodu, dokáží odpočítávat čas, kdy budete opět spolu.

 

 

 

Kopírovat odkaz

Doporučené články

Předsevzetí pro rok 2023: hýčkej svou peněženku i planetu Předsevzetí pro rok 2023: hýčkej svou peněženku i planetu
Vybarvi jaro díky doplňkům v úchvatných pastelových barvách Vybarvi jaro díky doplňkům v úchvatných pastelových barvách
Jak nosit hodinky a náramky na jedné ruce? Jak nosit hodinky a náramky na jedné ruce?
Víme, co se bude nosit letošní podzim! Víme, co se bude nosit letošní podzim!


Zvolte svoji zemi