LIFESTYLE

Pět tipů, jak si ozdobit domov vlastními originálními výrobky

07.02.2017 REDAKCE
Autor článku

Pět tipů, jak si ozdobit domov vlastními originálními výrobky

Přemýšlíte, jak si zútulnit vlastní domácnost, ale nechcete za předražené designové vychytávky vyhazovat peníze? Zkuste využít vlastní tvořivosti a vyrobte si dekorace podle vašich představ za pár korun. Máme pro vás několik nápadů, jak na to.

 

  1. Papírové dekorace: quilling, srdíčka, růže

Jen s papírem toho můžete vymyslet spoustu. Za vyzkoušení stojí třeba quilling. Jedná se o speciální metodu práce s papírem, kdy papírové proužky stáčíte do požadovaných tvarů a vytváříte s nimi různé obrazce či předměty. Potřebujete k tomu pouze quillingové papírové proužky, stáčedlo proužků pro jejich namotávání, lepidlo, nůžky a šablony – vše k dostání v každém větším papírnictví.

            Z tvrdého papíru nebo z kartónu od krabic jdou vyrobit závěsná srdíčka, která hezky oživí například vaši kuchyň. A pokud se vám doma povalují staré noty, vyrobte si z nich tato černobílá kvítka, která potěší každého hudebního nadšence.

  1. Vlastní obrazy

Oživte si stěny vašeho domova svými vlastními obrázky. Že nejste zrovna Picasso? Nedostatek uměleckých vloh tomu vůbec nebrání. Můžete si například vytisknout motivační citáty, na které jste nedávno narazila na internetu. Anebo si zarámujte origami, které jste tvořila spolu se svými dětmi. Můžete si být jistá, že touto dekorací nadchnete každou návštěvu. Navíc budete opravdu originální, jen stěží byste totiž hledala někoho se stejnými obrazy.

 

  1. Věnce

Kdo si myslí, že věnce se hodí jenom na Vánoce nebo Velikonoce, připravuje se o krásnou ozdobu domácnosti. Vlastní věneček si můžete vyrobit prakticky z čehokoliv. Stačí si v papírnictví či květinářství zakoupit základní korpus a ozdobit jej podle libosti, třeba usušenými kvítky či dřevěnými doplňky. Věneček se bude hezky vyjímat na dveřích nebo i na zdi v kuchyni či chodbě.

 

  1. Dekorace ze sklenic

Pokud se vám doma povalují nevyužité zavařovací sklenice, udělejte z nich úložný prostor. Stačí sjednotit víčka (v domácích potřebách nebo na internetu je seženete s různými vzory) a máte konečně originální místo pro uskladnění věcí jako jsou šicí potřeby, šperky nebo koření. Podobně lze využít staré skleničky, které už nepoužíváte. Ozdobte je a udělejte z nich netradiční svícínek.

 

  1. Vlaječkový řetěz

Přemýšlíte, jak naložit se starými kousky oblečení, ručníků, utěrek nebo kuchyňských chňapek? Ušijte si z nich vlaječkový řetěz, kterým můžete ozdobit kuchyň a v létě zahradu. Vlaječky jsou ideální způsob, jak váš domov rozveselit.

Kopírovat odkaz

Doporučené články

Předsevzetí pro rok 2023: hýčkej svou peněženku i planetu Předsevzetí pro rok 2023: hýčkej svou peněženku i planetu
Vybarvi jaro díky doplňkům v úchvatných pastelových barvách Vybarvi jaro díky doplňkům v úchvatných pastelových barvách
Jak nosit hodinky a náramky na jedné ruce? Jak nosit hodinky a náramky na jedné ruce?
Víme, co se bude nosit letošní podzim! Víme, co se bude nosit letošní podzim!


Zvolte svoji zemi