LIFESTYLE

Podzimní dekorace, které rozzáří tvůj domov

24.10.2017 REDAKCE
Autor článku

Podzimní dekorace, které rozzáří tvůj domov

Podzimní listí už hraje barvami a právě příroda nabízí tu nejlepší podzimní inspiraci pro výzdobu tvého domova. A inspirace se nachází opravdu všude, kam se podíváš, nejen v podzimním listí, ale také na zahradě v podobě dýní i v barvě šípků. Pokud chceš svůj domov zútulnit a dodat mu pověstné teplo domova, podívej se na naše tipy na krásné podzimní dekorace.

Kaštany a podzim? Nerozlučná dvojka

Jistě nám dáš za pravdu, že k podzimu kaštany neodmyslitelně patří. Když jsme byli malí, většina z nás nedala dopustit na hravá zvířátka z kaštanů. Kaštany ale nemusíš využít jen na výrobu zvířátek, z kaštanů vznikají i nádherné věnce na dveře, které stačí dozdobit mašličkami a nádherná dekorace je na světě. Podzimní dekorace téměř bez práce? Vezmi větší průhlednou sklenici, umísti do ní svíčku a spodní část sklenice vysypej kaštany. Sklenici můžeš ještě ozdobit stužkou a barevným podzimním listím.

Dýně udělají parádu nejen na Halloween

Další oblíbenou dekorací, která souvisí s podzimem, jsou dýně. Jako první tě asi napadne dekorace v podobě strašidelných obličejů, které se objevují s příchodem Halloweenu. Dýně však mohou posloužit také jako nenápadná, ale přesto velmi působivá dekorace. Dýně jako váza? Proč ne, stačí odstranit vrchní část, vydlabat vnitřek, do dýně umístit nádobu s vodou a umístit do ní květiny. Netradiční dýňová váza je na světě. Dalším tipem je zdobení dýně pomocí vrtačky. Udělej do dýně malé otvory, vlož do ní svíčku a kochej se nádherným výsledkem.

Působivá miska z listí

K výrobě misky z listí budeš potřebovat misku, balónek, tekuté lepidlo, nůžky a štětec a samozřejmě krásné podzimní listí. Nafouknutý balónek polož do mísy tak, aby se nepohyboval, potom natři lepidlem horní část balonku až po střed. Začni na lepidlem natřený balonek pokládat listí a každý list uhlaď štětcem. Nechej alespoň půlhodiny lepidlo zaschnout a poté můžeš balonek upustit. Výsledkem je nádherná miska z barevného pozimního listí.

Kopírovat odkaz

Doporučené články

Proměň dýni v krásnou dekoraci i skvělé jídlo! Proměň dýni v krásnou dekoraci i skvělé jídlo!
Jak na zdravé opalování? Několik tipů odborníků Jak na zdravé opalování? Několik tipů odborníků
Skvělé tipy na výlety po České republice Skvělé tipy na výlety po České republice
Seznam se s velikonočními recepty z jiných zemí a zkus 2 jednoduché recepty Seznam se s velikonočními recepty z jiných zemí a zkus 2 jednoduché recepty