LIFESTYLE

Podzimní dekorace, které rozzáří tvůj domov

24.10.2017 REDAKCE
Autor článku

Podzimní dekorace, které rozzáří tvůj domov

Podzimní listí už hraje barvami a právě příroda nabízí tu nejlepší podzimní inspiraci pro výzdobu tvého domova. A inspirace se nachází opravdu všude, kam se podíváš, nejen v podzimním listí, ale také na zahradě v podobě dýní i v barvě šípků. Pokud chceš svůj domov zútulnit a dodat mu pověstné teplo domova, podívej se na naše tipy na krásné podzimní dekorace.

Kaštany a podzim? Nerozlučná dvojka

Jistě nám dáš za pravdu, že k podzimu kaštany neodmyslitelně patří. Když jsme byli malí, většina z nás nedala dopustit na hravá zvířátka z kaštanů. Kaštany ale nemusíš využít jen na výrobu zvířátek, z kaštanů vznikají i nádherné věnce na dveře, které stačí dozdobit mašličkami a nádherná dekorace je na světě. Podzimní dekorace téměř bez práce? Vezmi větší průhlednou sklenici, umísti do ní svíčku a spodní část sklenice vysypej kaštany. Sklenici můžeš ještě ozdobit stužkou a barevným podzimním listím.

Dýně udělají parádu nejen na Halloween

Další oblíbenou dekorací, která souvisí s podzimem, jsou dýně. Jako první tě asi napadne dekorace v podobě strašidelných obličejů, které se objevují s příchodem Halloweenu. Dýně však mohou posloužit také jako nenápadná, ale přesto velmi působivá dekorace. Dýně jako váza? Proč ne, stačí odstranit vrchní část, vydlabat vnitřek, do dýně umístit nádobu s vodou a umístit do ní květiny. Netradiční dýňová váza je na světě. Dalším tipem je zdobení dýně pomocí vrtačky. Udělej do dýně malé otvory, vlož do ní svíčku a kochej se nádherným výsledkem.

Působivá miska z listí

K výrobě misky z listí budeš potřebovat misku, balónek, tekuté lepidlo, nůžky a štětec a samozřejmě krásné podzimní listí. Nafouknutý balónek polož do mísy tak, aby se nepohyboval, potom natři lepidlem horní část balonku až po střed. Začni na lepidlem natřený balonek pokládat listí a každý list uhlaď štětcem. Nechej alespoň půlhodiny lepidlo zaschnout a poté můžeš balonek upustit. Výsledkem je nádherná miska z barevného pozimního listí.

Kopírovat odkaz

Doporučené články

Předsevzetí pro rok 2023: hýčkej svou peněženku i planetu Předsevzetí pro rok 2023: hýčkej svou peněženku i planetu
Vybarvi jaro díky doplňkům v úchvatných pastelových barvách Vybarvi jaro díky doplňkům v úchvatných pastelových barvách
Jak nosit hodinky a náramky na jedné ruce? Jak nosit hodinky a náramky na jedné ruce?
Víme, co se bude nosit letošní podzim! Víme, co se bude nosit letošní podzim!


Zvolte svoji zemi