LIFESTYLE

Rtěnka jako symbol ženskosti

17.10.2017 REDAKCE
Autor článku

Rtěnka jako symbol ženskosti

Rtěnka, pomocník, který nejlépe dokáže zvýraznit krásu ženských rtů. Věděla jsi, že první vysouvací rtěnku, jak ji známe dnes, uvedla na trh firma Guerlain v roce 1915? Je to více než 100 let od chvíle, kdy se rtěnka v současné podobě objevila na trhu a ženy po celém světě na ni nedají dodnes dopustit. Právě s podzimním obdobím je na místě vyzbrojit se tajnou zbraní v podobě dokonale padnoucí rtěnky, která rozzáří i nejzachmuřenější podzimní den.

Rtěnka vládla světu

Široký výběr rtěnek, jaký je na trhu k dostání dnes, by nám záviděla jistě i sama Kleopatra, která používala rtěnku ze směsi drcených mravenců, karmínu a vosku. Přijde ti absurdní zakázat nosit v zemi rtěnku? Královně Viktorii zřejmě ne, protože v roce 1837 opravdu nošení rtěnky zakázala zákonem. Rtěnka sebou nese bezesporu zajímavou minulost, vraťme se ale do současnosti a pojďme se podívat, jak vybrat správnou rtěnku, která ti dokonale padne.

Jak správně rtěnku nanášet?

Pokud chceš dosáhnout žádaného, krásného efektu, nanes na rty dvě vrstvy rtěnky. První vrstvu obtiskni do ubrousku a rty přepudruj, potom nanes druhou vrstvu. Rtěnka tak déle vydrží.

Rtěnka pro světlé typy

Máš světlou pleť jako Sněhurka? Budou ti dle rad odborníků slušet odstíny, které podtrhnou přirozenou barvu rtů, tedy broskvová, narůžovělá a korálová rtěnka.

Rtěnka pro tmavší typy

Tmavším typům sluší zejména tajemná švestková barva, čokoládová a červená. Pokud však nemáš zářivě bílé zuby, raději se vyvaruj hnědých odstínů, které dělají zuby žlutější.

Rtěnka, která sluší všem ženám?

Existuje na světě rtěnka, která sluší opravdu všem ženám? Vizážistky tvrdí, že ano. Je  to tělově růžová rtěnka. Na běžné nošení se nejlépe hodí rtěnky, které jsou jen o něco málo světlejší nebo tmavší než je barva tvých rtů. Odbornice ze světa krásy radí, že ti nejvíce budou slušet tóny, které se od barvy tvých rtů liší maximálně o dva odstíny.

Kopírovat odkaz

Doporučené články

Jak nosit náramek z minerálů? Jak nosit náramek z minerálů?
Proměň dýni v krásnou dekoraci i skvělé jídlo! Proměň dýni v krásnou dekoraci i skvělé jídlo!
Jak na zdravé opalování? Několik tipů odborníků Jak na zdravé opalování? Několik tipů odborníků
Skvělé tipy na výlety po České republice Skvělé tipy na výlety po České republice