LIFESTYLE

Skvělé tipy na výlety po České republice

24.04.2020 REDAKCE
Autor článku

Taky s nadšením sleduješ, jak se opatření související s koronavirem začínají pozvolna uvolňovat a už se nemůžeš dočkat, až opět vyrazíš na výlet? Přinášíme ti hned několik skvělých tipů na výlety po České republice určené pro všechny milovnice cestování a skvělých zážitků.

Hurá do přírody

Zvláště v současné situaci je nezbytné posilovat imunitu. A jak ji posílit lépe než v přírodě?

Máchej se v Máchově jezeře

Dáváš před procházkami přednost piknikům na dece u vody? Máchovo jezero, které bylo v roce 1366 založeno Karlem IV., je ideálním místem k lenošení. Získá si tě čistou vodou i krásným okolím.

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně

Co bys řekla na příjemnou procházku krásnou krajinou, jejímž cílem je vodní elektrárna Dlouhé Stráně, která je nachází v nadmořské výšce 1350 a která v roce 2005 zvítězila v internetové anketě jako „Div Česka“? Jsi pro? Pak na nic nečekej a naplánuj si výlet do Koutů na Desnou, ze kterých vede k nádrži cesta dlouhá zhruba 7 kilometrů. My samy jsme se rozhodly tento výlet zažít na vlastní kůži a můžeme říct, že to stálo za to! Je zde totiž možnost zapůjčení koloběžky a cestu dlouhou cca 17 kilometrů si užít s větrem v zádech!

 

Exotika v České republice? Ano!

I v Česku můžeš vyrazit za exotikou. No vážně! Věděla jsi, že by se měly zoologické zahrady podle předběžných plánů otevírat už od pondělí 25. května? V této době budou otevřeny jen venkovní výběhy, ale od pondělí 8. června by se měly otevřít veřejnosti i vnitřní prostory. Exotiku však nenajdeš jenom v zoologických zahradách, přinášíme ti další tipy na výlety, díky nimž se budeš cítit i u nás jako v Americe nebo Africe.

Velký kaňon v ČR

Už jsi někdy byla ve vápencových lomech Velká a Malá Amerika? Pokud ne, možná je právě teď ten pravý čas je navštívit. V těchto lomech, které jsou zatopeny křišťálově čistou vodou, se natáčel třeba slavný Limonádový Joe a lidé se shodují, že se na tomto místě cítí jako v úplně jiné zemi.

Safari kemp ve Dvoře Králové

Umíš si představit, že by ses probudila a pozorovala z terasy zebry a antilopy? Ani to nemusí být pouhý sen. Ve Dvoře Králové se totiž nachází Safari kemp, jehož součástí je výběh pro antilopy a zebry. V tomto kempu se můžeš ubytovat ve stylovém bungalovu nebo vlastním stanu či karavanu. Můžeme ti zaručit, že se budeš cítit jako v prosluněné Africe.

 

Výlety za kulturou

Patříš k milovnicím hradů a zámků? Pak tě jistě potěší zpráva, že tyto památky budou také otevřeny již od 8. června. Které tři hrady nebo zámky bys letos měla rozhodně navštívit?

Pražský hrad

Pražský hrad je od 9. století sídlem králů a od roku 1918 sídlem českých prezidentů. Pražský hrad se zapsal také do Guinessovy knihy rekordů díky největšímu souvislému hradnímu komplexu na světě.

Bonusový TIP: A když už budeš v Praze, nezapomeň navštívit kamennou prodejnu VUCH na ulici Bořivojova v pražském Žižkově.

Lednice

Zámek Lednice je vůbec nejnavštěvovanějším zámkem u nás. Zámek si tě získá nejen svými nádhernými interiéry, ale také jedinečným minaretem a zámeckým parkem.

Český Krumlov

Český Krumlov je považovaný za jedno z nejkrásnějších měst u nás. Toto město je také zapsané na seznamu kulturních dědictví chráněných organizací UNESCO. Za návštěvu jednoznačně stojí nejen samotné město, ale také zámek, který ročně navštíví stovky tisíc návštěvníků.

Na jaké místo v České republice nedáš dopustit ty? Napiš nám do komentářů a inspiruj ostatní.

Kopírovat odkaz

Doporučené články

Předsevzetí pro rok 2023: hýčkej svou peněženku i planetu Předsevzetí pro rok 2023: hýčkej svou peněženku i planetu
Vybarvi jaro díky doplňkům v úchvatných pastelových barvách Vybarvi jaro díky doplňkům v úchvatných pastelových barvách
Jak nosit hodinky a náramky na jedné ruce? Jak nosit hodinky a náramky na jedné ruce?
Víme, co se bude nosit letošní podzim! Víme, co se bude nosit letošní podzim!


Zvolte svoji zemi