LIFESTYLE

Vstávat a cvičit!

26.05.2017 REDAKCE
Autor článku

Vstávat a cvičit!

„Vstávat! Vstávat a cvičit! Ale proč? Protože je ráno! Ale já mám ještě noc!“ Taky se ti někdy z vyhřáté postele nechce? Jak ale nastartuješ své tělo po ránu lépe, než právě cvičením? Co ještě na nastartování dne zabírá? Pojď se podívat na několik rad, díky kterým vykročíš do nového dne pravou nohou.

Budíček!

Když se ti po ránu nechce vstát, vstaň ještě dříve. Že ti to zní jako nesmysl? Ale vůbec ne, 30 minut po ránu ti opravdu prospěje. Zjistíš, že stihneš více věcí, než kdy jindy. Třeba si v klidu připravit královskou snídani. Dřívější vstávání ti také umožní dopřát si příjemnou ranní sprchu, která den nastartuje lépe, než cokoliv jiného.

Pijte vodu, pijte pitnou vodu…

O tom, že máme pravidelně a dostatečně pít byly napsány již celé knihy. Zapomínat bys však na pitný režim neměla ani po ránu. Osvoj si ranní rituál v podobě pití teplé citronové vody. Ta lépe, než cokoliv jiného, nastartuje metabolismus a podpoří tělo. Teplá citronová voda čistí celý trávicí systém a dodává tělu potřebné vitamíny. Nechutná ti citrónová voda? Můžeš si ji upgradovat lžičkou medu, agáve sirupem nebo stévií.

Dobrou chuť!

Ne nadarmo se říká, že je snídaně základ dne. Proto bys neměla zapomenout na snídani. Tu si vychutnej půl až hodinu po probuzení. Den bez pořádné snídaně? Náběh na zpomalení metabolismu.

Ranní cvičeníčko

Rozhodně nejlepším způsobem, jak svůj metabolismus urychlit, je cvičení. A říká se, že kdo jednou přičichne k běhání, už navždy se do něj zamiluje. Pokud si půjdeš po ránu zaběhat, nastartuješ nejen tělo, ale i psychiku. Po intenzivním aerobním tréninku navíc tvé tělo spálí podstatně více kalorií, a to i několik hodin po cvičení.

 

Kopírovat odkaz

Doporučené články

Předsevzetí pro rok 2023: hýčkej svou peněženku i planetu Předsevzetí pro rok 2023: hýčkej svou peněženku i planetu
Vybarvi jaro díky doplňkům v úchvatných pastelových barvách Vybarvi jaro díky doplňkům v úchvatných pastelových barvách
Jak nosit hodinky a náramky na jedné ruce? Jak nosit hodinky a náramky na jedné ruce?
Víme, co se bude nosit letošní podzim! Víme, co se bude nosit letošní podzim!


Zvolte svoji zemi