LIFESTYLE

Zimní trio: Nachlazení, rýma, kašel. Jak s nimi zatočit?

05.01.2018 REDAKCE
Autor článku

Zimní trio: Nachlazení, rýma, kašel. Jak s nimi zatočit?

Zima je spojena s oblíbenými zimními radovánkami. Ty ale snadno dokáže překazit rýma, kašel a nachlazení. Nenápadné nemoci, které zimu pořádně znepříjemní. Nechce se ti ale hned běžet do lékárny a vsázíš raději na osvědčené babské rady? Užij si zimu plnými doušky díky našim tipům, které s nemocemi zatočí dřív, než řekneš švec!

Cib… cib… cibulový čaj

Potřebuješ uvolnit dýchání a zlepšit odkašlávání? Proč nevyužít to, co máš doma? Vystačíš si s cibulí, medem a mlékem. Pokrájej dvě cibule, zalej je půllitrem vody a přiveď k varu, na mírném plameni cibule povař zhruba 15 minut. Vývar z nich smíchej s medem a mlékem a pij tento „elixír života“ třikrát denně. Velmi rychle se budeš zase cítit zdravá jako rybička.

A zase ta cibule

Odpovědí na to, jak zatočit s rýmou je opět cibule, ta je jednoduše všelékem. Rýmu snadno vyléčíš, když k posteli postavíš talíř s čerstvě nakrájenou cibulí. Během noci ti éterické oleje pročistí nos. Využít můžeš také vyluhovanou cibulovou šťávu, kterou je možné po lžičkách přidávat do čaje.

Zázrak jménem zázvorový čaj

Už jsi slyšela o skvělých léčebných účincích zázvorového čaje? Víš, že si ho můžeš připravit sama doma? Navíc je to velmi jednoduché, několik plátků oloupaného zázvoru zaleješ horkou vodou. Po chvíli můžeš vodu s vylouhovaným zázvorem začít popíjet, lépe chutná ochucený citronem i medem, který má také skvělé léčivé účinky.

Sláva vlašským ořechům!

Trápí tě suchý dráždivý kašel? A zbyly ti z Vánoc vlašské ořechy? Pak máš vyhráno. Vyloupej 12 vlašských ořechů, namoč je do půl litru vody a nechej je luhovat 4 hodiny. Potom je půlhodiny povař a výsledný vývar pij dochucený medem.

Kopírovat odkaz

Doporučené články

Víme, co se bude nosit letošní podzim! Víme, co se bude nosit letošní podzim!
Jak nosit náramek z minerálů? Jak nosit náramek z minerálů?
Proměň dýni v krásnou dekoraci i skvělé jídlo! Proměň dýni v krásnou dekoraci i skvělé jídlo!
Jak na zdravé opalování? Několik tipů odborníků Jak na zdravé opalování? Několik tipů odborníků